poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Marsz i koncert dla Daniela

Autor: |

Fundacja „Ogrody Kultury Bez Barier”, Miejski Ośrodek Kultury i Komitet Pomocy SOS „Solidarność” przygotowują się do kolejnych wydarzeń, których celem jest pomoc innym, aktywne spędzanie czasu i dobra zabawa. Tym razem wsparcia udzielą Danielowi Siegiedzie. Kilka lat temu świdniczanin, w wyniku choroby, stracił obie nogi i kilka palców u rąk. Potrzebuje środków na codzienną rehabilitację oraz kolejną operację. 

Pierwszym punktem akcji będzie „Karnawałowy marsz dla zdrowia”. Miłośnicy spacerów z kijkami spotkają się 11 lutego, o godz. 10.00, przed kinem „Lot”. Po krótkiej rozgrzewce ruszą na kilkukilometrowy spacer po Lesie Rejkowizna, zakończony ogniskiem integracyjnym. Towarzyszyć im będą wolontariusze Komitetu ze specjalnymi puszkami, do których można będzie wrzucić datek dla Daniela. Partnerem wydarzenia jest Nadleśnictwo Świdnik.

Natomiast 12 lutego, o godz. 17.00, w sali kameralnej MOK odbędzie się walentynkowy koncert charytatywny „Barwy miłości w muzyce i tańcu”. Na scenie wystąpią:

  • Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” (grupa rodziców z kapelą) pod kierunkiem Beaty i Lecha Leszczyńskich
  • AktivGen.Szkoła Tańca Orientalnego Iwony Torbickiej z Lublina
  • Trio Jazzowe w składzie Mikołaj Kaliniak (akordeon), Antoni Sowa (klarnet), Lech Leszczyński Jr. (kontrabas)
  • Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera z zespołu VOX

Cegiełki na koncert, o minimalnej wartości 20 zł, są do odbioru w kasie kina „Lot”.

Dodatkowo, w niedzielę, od godz. 14.00, w holu kina zaplanowano kiermasz ciast. Słodkości będzie można skosztować w zamian za datek wrzucony do puszki.

– Jeśli ktoś chciałby upiec ciasto i przekazać w tym szczytnym celu, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 722 148 575 – mówi Aneta Komsta, prezes Fundacji „Ogrody Kultury Bez Barier”. Dodaje: – W tym roku, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, planujemy jeszcze 10 kolejnych wydarzeń, podczas których będziemy zbierali środki na pomoc dla wymagających wsparcia świdniczan. Do włączenia się w nasze działania zachęcamy firmy i instytucje. Mogą się również zgłaszać osoby, które potrzebują pomocy.

Patronat honorowy nad wydarzeniami sprawuje burmistrz Waldemar Jakson.

Jak jeszcze pomóc?

– Bardzo dziękuję organizatorom wydarzenia oraz osobom, które zechcą mnie wesprzeć. Jeśli tylko będę mógł zjawić się w Miejskim Ośrodku Kultury w sobotę i niedzielę, podziękuję wszystkim osobiście. Życzę dobrego, spokojnego roku – mówi Daniel.

– sms o treści „pomoc 11917” na numer 75 165 (koszt 6,15 zł z Vat)

– 1,5% podatku, KRS 0000270809, cel szczegółowy: Siegieda, 11917

– darowizna Fundacja Avalon. Bezpośrednia Pomoc Niepełnopsrawnym nr konta 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001, tytuł przelewu: Siegieda, 11917

aw

Artykuł przeczytano 1042 razy

Last modified: 31 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »