wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Mamy zwycięzców!

Autor: |

 

Piłkarskie emocje, zacięte mecze i smak zwycięstwa. Wszystko to towarzyszyło Małemu Mundialowi, który przez ostatnie dni toczył się w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej. Dzisiaj poznaliśmy najlepszych z najlepszych.

 

Turniej, rozgrywanej na PlayStation, Fify zgromadził 25 zawodników w wieku 7-15 lat, chociaż chętnych było wielu więcej.

– Zapisy zakończyliśmy w ubiegłą sobotę, ale chętni do gry zgłaszali się także w poniedziałek. Niestety, ze względu na ograniczoną ilość miejsc, musieliśmy im podziękować, jednak już teraz możemy powiedzieć, że w przyszłym roku zorganizujemy trzecią edycję wydarzenia – mówiła Joanna Makuszewska z oddziału dziecięcego MPBP.

Rozgrywki rozpoczęły się na początku tygodnia. Nie brakowało w nich wielkich emocji. Zawodnikom kibicowali ich rówieśnicy, a także rodzice i dziadkowie. Finał turnieju odbył się dzisiaj. Przebieg ostatnich meczów obserwowali piłkarze MKS Avia i prezes klubu, Radosław Szczerba.

Tuż przed południem poznaliśmy zwycięzców. Nagrody odebrali z rąk szefa Avii, piłkarzy i przedstawicieli Urzędu Miasta. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali piłki z autografami zawodników MKS Avia. Zwycięzca cieszył się również z Pucharu Burmistrza Świdnika. Dla dwóch pierwszych osób przygotowano również nagrody specjalne, którymi są treningi z zawodnikami żółto – niebieskich. I miejsce zdobył najmłodszy uczestnik turnieju, Wojciech Juć. Na drugim stopniu podium stanął Łukasz Skwarczyński, III miejsce wywalczył Kacper Chmiel.

Piłka z autografami przypadła również jednemu wylosowanemu uczestnikowi.

Na wielkie piłkarskie emocje już niedługo będą mogli liczyć również dorośli. Pracownicy MPBP planują zorganizowanie w czerwcu turnieju również dla nich.

Artykuł przeczytano 1719 razy

Last modified: 16 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content