poniedziałek, 20 maja 2024r.

Mamy miejską linię!

Autor: |

Już od jutra autobus z numerem 35 pojedzie nową trasą. Dotrze, m.in. na Adampol i al. Armii Krajowej, czyli w miejsca, do których nie dojeżdżała dotąd komunikacja miejska. Mieszkańcy będą mogli testować nową trasę do końca roku. Jeśli będą korzystać z linii 35, władze miejskie rozważą dołożenie na niej dodatkowych kursów.

Autobusy z numerem 35 wyjadą na nową trasę już 1 listopada.

– Mieliśmy wiele sygnałów od mieszkańców, dotyczących rozszerzenia tras komunikacji miejskiej. Otrzymywaliśmy prośby o wyznaczenie nowych przystanków, puszczenie autobusów również ulicami, którymi dotąd nie jeździły. Dodatkowo, wiosną, Zarząd Transportu Miejskiego przekazał nam analizy napełnienia autobusów obsługujących Świdnik. Okazało się, że z linii 35 korzysta najmniej osób. Nie chcieliśmy jej likwidować, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że trzeba wprowadzić zmiany – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Ruszyły przygotowania

W taki sposób narodził się pomysł, żeby stworzyć linię typowo miejską, która dotrze nawet do bardziej odległych osiedli.

– Prace nad jej uruchomieniem trwały kilka miesięcy. Musieliśmy wyznaczyć nową trasę, przetestować ją autobusem sprawdzając, czy przejedzie przez wszystkie ulice. Kolejnym etapem było wyznaczenie nowych przystanków i zatwierdzenie ich, w formie uchwały, przez radnych – wylicza M. Dmowski.

Zmiany można było wprowadzać po opublikowaniu uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa. – Całą procedurę mamy już za sobą i od 1 listopada autobusy numer 35 pojadą nową trasą. Dzięki temu powstanie nasza pierwsza, typowo miejska linia – mówi zastępca burmistrza.

Jak pojedzie 35?

Autobusy wyruszą z przystanku przy al. Armii Krajowej, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 7. Dalej pojadą ul. gen. Maczka. Zatrzymają się w sąsiedztwie stacji PKP Świdnik – Wschód. Później wjadą w ul. Kosynierów i skręcą w ul. Okulickiego. Pojadą nią aż do targu i dalej do ul. Wyspiańskiego. Następnie skręcą w ul. Niepodległości, przejadą fragmentem al. Lotników Polskich, wjadą w ul. Struga, następnie w ul. Traugutta, Wojska Polskiego, Partyzantów.

Dalej pojadą ul. Racławicką, od jej początku na os. Adampol, aż do ul. Kusocińskiego. Następnie wjadą w ul. Klonową i skręcą w lewo, w ul. Wyszyńskiego. Autobusy zatrzymają się przy cmentarzu, dalej pojadą ul. Piasecką wzdłuż „ekspresówki”, aż do al. Lotników Polskich. Skręcą w nią, a następnie w al. Jana Pawła II i ruszą w kierunku lubelskiego Felina, gdzie będą miały ostatni przystanek.

Powrót będzie wyglądał nieco inaczej. W związku z tym, że ul. Okulickiego jest jednokierunkowa, autobusy pojadą w stronę al. Armii Krajowej ulicą Niepodległości.

Testowanie nowej trasy

Początkowo autobusami nr 35 będzie można jeździć 5 razy dziennie od poniedziałku do piątku i cztery razy w sobotę i niedzielę.

– Takie rozwiązanie zachowamy do końca roku. W grudniu przeprowadzimy wśród pasażerów ankietę, zbadamy także ile osób korzysta z nowej linii. Jeśli się okaże, że pomysł się sprawdził, wówczas zastanowimy się nad dołożeniem dodatkowych kursów – dodaje M. Dmowski.


Rozkład jazdy

Przystanek przy al. Armii Krajowej, kierunek Lublin
Dni powszednie: 6:33, 7:55, 9:30, 10:45, 15:20
Soboty i niedziele: 10:40, 12:40, 14:40, 16:40
1 listopada: 10:40, 12:10, 13:40, 15:10, 16:40

Przystanek na os. Felin, kierunek Świdnik
Dni powszednie: 5:55, 7:12, 8:50, 10:10, 14:40
Soboty i niedziele: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00
1 listopada: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30, 16:00

Pełny rozkład jazdy w pliku PDF

do pobrania:

Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
pdf PRZYSTANKI 151 KB 516

Artykuł przeczytano 3363 razy

Last modified: 31 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content