niedziela, 17 stycznia 2021r.

Mała książka, wielki człowiek

Autor: |

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna już po raz trzeci przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, zainicjowanego przez Instytut Książki w Krakowie.  Dzięki temu najmłodsi świdniczanie otrzymają Wyprawkę Czytelnika.

– Celem akcji jest zachęcenie dorosłych do codziennego czytania z dzieckiem. Chętnych rodziców i maluchy w wieku od 3-6 lat, zapraszamy do naszego oddziału przy ul. Niepodległości 13 oraz Filii nr 1 i 2. Pakietów wystarczy dla wszystkich zainteresowanych – zapewnia Dorota Cioczek, kierownik Oddziału dla Dzieci MPBP.

W wyprawce znalazła się książka „Pierwsze czytanki dla..” z tekstami polskich pisarzy i poetów oraz ilustracjami Józefa Wilkonia. Dla najmłodszych przygotowano też Kartę Małego Czytelnika oraz pamiątkowy znaczek. Za każde wypożyczenie minimum jednej książki, dziecko otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Na rodziców czeka poradnik „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”.

– Bardzo nas cieszy szeroki odbiór i zainteresowanie poprzednimi edycjami projektu. Jest duże grono rodzin, z których już kolejne dziecko będzie brało w nim udział.  Ale są też osoby, które jeszcze nie wiedzą, że mogą skorzystać z takiej oferty. Zapraszamy do wizyty w bibliotece – mówi D. Cioczek i dodaje: – W okresie pandemii dzieci odwiedzają nas trochę rzadziej niż zazwyczaj. To rodzice biorą na siebie obowiązek wyboru książek dla swoich pociech, co jest niezwykle trudnym zadaniem. Wielka brawa dla nich, że dbają o czytelnicze pasje najmłodszych. Mamy też nadzieję, że program zachęci kolejnych dorosłych do takich działań.

W ubiegłym roku „Wyprawki Czytelnika” trafiły również do świdnickich szkół podstawowych. Otrzymali je uczniowie klas pierwszych.

aw

Artykuł przeczytano 220 razy

Last modified: 9 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?