sobota, 24 lutego 2024r.

Maciej z brązowym medalem

Autor: |

Włoskie Lido di Jesolo, gdzie na początku października odbyły się Mistrzostwa Świata w Kickboxingu, okazało się szczęśliwe dla świdniczan. Maciej Paczkowski z Akademii Sztuk Walki Go-Fight przywiózł z zawodów brązowy medal. Bardzo dobrze poradził sobie także jego kolega z klubu, Igor Majkut.

Droga do mistrzostw nie była łatwa. Aby się zakwalifikować, chłopcy musieli zdobyć tytuł mistrza lub wicemistrza Polski.

– Naszym zawodnikom udało się stanąć na najwyższych stopniach podium Mistrzostw Polski, co zagwarantowało im miejsce w kadrze narodowej oraz przepustkę na Mistrzostwa Świata. Chłopaki natychmiast podjęli decyzję o wyjeździe. Było to dla nich wielkie wyróżnienie – mówi Dawid Szewczyk, trener z Akademii Sztuk Walki Go-Fight, który przygotował świdniczan do zawodów.    

By wziąć udział w mistrzostwach, Macieja i Igora czekało dużo pracy i wyrzeczeń. Chłopcy trenowali pięć razy w tygodniu, jeździli na zgrupowania, obozy, szkolenia. Na rzecz przygotowań zrezygnowali też z wakacyjnego lenistwa.  

– Dla naszych zawodników był to pierwszy taki wyjazd na światową imprezę. Ogromny sukces odniósł Maciej Paczkowski, który został drugim wicemistrzem świata. Po bardzo dobrej walce z zawodnikiem z Węgier Maciej wygrał pojedynek ćwierćfinałowy i zameldował się w półfinale Mistrzostw Świata. Niestety uległ późniejszemu mistrzowi świata z Bułgarii. Jest to nie wątpliwie wielki sukces naszego zawodnika. Jako pierwszy przywiózł medal z Mistrzostw Świata dla świdnickiej sekcji. Z kolei Igor Majkut, mimo świetnej dyspozycji, minimalnie uległ zawodnikowi z Wielkiej Brytanii – opowiada D. Szewczyk.

Świdnicką sekcję wspiera Gmina Świdnik oraz burmistrz Waldemar Jakson.

af, fot. Akademii Sztuk Walki Go-Fight

Artykuł przeczytano 1190 razy

Last modified: 17 października, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »