piątek, 23 lutego 2024r.

Ludzi dobrej woli jest więcej…

Autor: |

Tak przed laty śpiewał niezapomniany Czesław Niemen, a słowa tej piosenki wybrzmiały również podczas wczorajszego koncertu charytatywnego na rzecz Daniela Siegiedy. Wykonali ją Mariusz Matera i Dariusz Tokarzewski, wspierając w ten sposób świdniczanina oraz dziękując tym, którzy wzięli udział w wydarzeniu. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpili również: Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” (grupa rodziców i kapela) pod kierunkiem Beaty i Lecha Leszczyńskich, tancerki z AktivGen. Szkoła Tańca Orientalnego Iwony Torbickiej z Lublina oraz Trio Jazzowe w składzie Mikołaj Kaliniak (akordeon), Antoni Sowa (klarnet) i Lech Leszczyński Jr. (kontrabas).

Sala kameralna wypełniona była po brzegi, a każdy, kto przyszedł na muzyczno-taneczne spotkanie, kupił bilet-cegiełkę, by pomóc Danielowi. W zamian otrzymał ponad dwie godziny fantastycznych występów, dobrej zabawy oraz niezwykłych wzruszeń i emocji. Bo, parafrazując kolejny wykonany wczoraj utwór, „ten szczególny dzień się zbudził, niosąc ciepło w każdą sień, to dobroci dzień od ludzi, już następny taki dzień”.

Walentynkowy koncert charytatywny „Barwy miłości w muzyce i tańcu” był jednym z trzech wydarzeń dedykowanych Danielowi, zorganizowanych przez Fundację Ogrody Kultury bez Barier, Miejski Ośrodek Kultury i Komitet Pomocy SOS „Solidarność”. Wczoraj w holu kina „Lot” odbył się kiermasz ciast, które znikały jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W zamian za datek do puszki można było skosztować pysznych serników, szarlotek, pierników, keksów, babeczek, wafli, orzeszków czy pleśniaków. Natomiast w sobotę miłośnicy nordic walking wyruszyli do Lasu Rejkowizna, swój spacer poświęcając świdniczaninowi i również wrzucając datki do puszki.

Akcję, nad którą patronat honorowy objął burmistrz Waldemar Jakson, wsparli: cukiernia „Pychotka”, Klub Seniora Świdnik, świdnicki oddział Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenie i Chór Świętej Kingi, Dzienny Dom Seniora, ZTL „Leszczyniacy”, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło w Świdniku, Nadleśnictwo Świdnik, fotograf Daniel Drobik, osoby indywidualne.

Nie znamy jeszcze kwoty, jaką udało się zebrać. Wsparcia będzie można udzielić jeszcze przed koncertem Ani Rusowicz, który odbędzie się już w najbliższy piątek, o godz. 19.00, w Miejskim Ośrodku Kultury.

W imieniu Daniela, który ze względu na złe samopoczucie nie mógł przybyć na wczorajsze kiermasz i koncert, serdecznie dziękujemy organizatorom akcji, artystom, publiczności, a także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w działania na jego rzecz.

aw

« z 2 »
« z 2 »
« z 2 »

Artykuł przeczytano 2453 razy

Last modified: 13 lutego, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »