wtorek, 25 stycznia 2022r.

Lotniczy partnerzy

Autor: |

Władze Portu Lotniczego Lublin oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie podpisały dzisiaj porozumienie dotyczące współpracy w tym objęcia przez PLL patronatu nad kształceniem studentów uczelni.

W ramach porozumienia strony zobowiązały się do wymiany doświadczeń naukowych, dydaktycznych i badawczych. Współpraca zakłada wspólne opracowywanie programu na kierunku elektrotechnika, specjalność – elektryczna obsługa lotniska i innych przedmiotach zawodowych. Porozumienie umożliwia również wzajemne korzystanie z bazy dydaktycznej, laboratoryjnej i wiedzy eksperckiej, która przekazywana będzie na specjalistycznych szkoleniach – zarówno dla pracowników oraz studentów PWSZ w Chełmie, jak i pracowników portu lotniczego.

– Cieszę się, że grono partnerów Portu Lotniczego Lublin poszerza się o kolejną uczelnię wyższą, jedną z najlepszych uczelni zawodowych w Polsce, branżowo najbliższą naszej działalności. Jestem przekonany, że z powodzeniem będziemy mogli rozwijać wspólne działania o charakterze edukacyjno-dydaktycznym, wymieniając się doświadczeniami – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

W ramach porozumienia Port Lotniczy Lublin umożliwi studentom PWSZ w Chełmie odbywanie części praktycznej kształcenia na lubelskim lotnisku, m.in. poprzez praktyki i staże.

– Podpisane dzisiaj porozumienie przyniesie obopólne korzyści naszym instytucjom, ale tak naprawdę najbardziej zyskają studenci. Dzięki współpracy z Portem Lotniczym Lublin będą mieli okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników lotniska, którzy na co dzień dbają o zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa i obsługi pasażerów – mówi rektor PWSZ w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Artykuł przeczytano 214 razy

Last modified: 7 grudnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?