poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Lotnicze lato w pełni

Autor: |

Potwierdzają się prognozy ekspertów. Tegoroczne lato Portu Lotniczego Lublin zapowiada się na rekordowe jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów i wykonanych operacji lotniczych.

Wystarczy porównać wyniki czerwca 2024 roku i tego samego okresu przed rokiem. Miniony miesiąc lotnisko podsumowało liczbą 46 541 pasażerów. Rok temu odwiedziło je 42 467 osób. Operacji lotniczych zanotowano 461, w 2023 roku było ich prawie sto mniej – 388. Dotychczasowy „urobek” portu liczony od 1 stycznia to 178 563 pasażerów, którzy rozpoczęli podróż lub zakończyli ją na lotnisku w Świdniku.

Jaki jest  sekret tego sukcesu? W szczycie sezonu, który rozpoczął się dużo wcześniej niż w poprzednich latach, lubelskie lotnisko obsługuje 9 kierunków wakacyjnych w tygodniu. Są to czartery oraz cieszące się dużym powodzeniem loty do chorwackiego Splitu i Burgas w Bułgarii.

– Już w maju tego roku odczuliśmy skutki rozpoczętego wyjątkowo wcześnie, bo pod koniec kwietnia, sezonu z lotami wakacyjnymi. Zanotowaliśmy 12-procentowy wzrost liczby pasażerów w porównaniu do ubiegłego roku. W środku lata będzie jeszcze lepiej. To efekt naszej oferty wakacyjnej, którą proponujemy, wraz z naszymi partnerami z branży turystycznej, mieszkańcom Lubelskiego. Po tablicach rejestracyjnych samochodów, które parkują wokół terminalu widać, że z naszego lotniska na urlop latają także mieszkańcy ościennych województw, co nas bardzo cieszy, bo działamy na bardzo konkurencyjnym rynku – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Jakimi kierunkami przyciąga w wakacje lubelskie lotnisko? Przebojem jest Turcja. Loty rozpoczęły się już 28 kwietnia rejsem do Antalyi. Teraz można tam polecieć aż 5 razy w tygodniu, częściej niż w ubiegłym roku. Ponadto Grecja (z dwoma kierunkami: Rodos i Kreta), Tunezja (Monastyr) i Egipt (Hurghada). Z siatki połączeń można także wybrać lot nad polskie morze (Gdańsk) i do Włoch (Mediolan) z liniami lotniczymi Ryanair. Spędzenie urlopu z wylotem z Portu Lotniczego Lublin oferuje szereg biur podróży, w tym najwięksi touroperatorzy jak ITAKA, Rainbow, TUI, Exim, Coral Travel Polska, Grecos i GTS Travel Polska.

fot, Kaplus Krzysztof Wiśniewski

Artykuł przeczytano 126 razy

Last modified: 6 lipca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content