poniedziałek, 10 maja 2021r.

LOT-em ze Świdnika do Gdańska!

Autor: |

Po ponad sześciu latach przerwy, podróżni znów będą mogli polecieć ze Świdnika do Gdańska. Tę wyczekiwaną i tak niegdyś popularną trasę będą obsługiwały samoloty LOT. Pierwszy rejs zaplanowano na sobotę, 19 czerwca. Będzie trwał godzinę i dziesięć minut.

– W obecnej, trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się branża lotnicza, każde nowe połączenie jest sukcesem. Tym bardziej się cieszę, że nad polskie morze polecimy na pokładach samolotów narodowego przewoźnika. Kierunek ten cieszył się dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszego regionu, zwłaszcza w czasie sezonu letniego, a nowe połączenie jest uruchamiane właśnie na wakacje – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Rejsy na trasie Świdnik – Gdańsk, mają być wykonywane dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty. Połączenie będą obsługiwać samoloty bombardier Q400. Start ze Świdnika o 8.45, lądowanie w Gdańsku o 9.55. Z powrotem odpowiednio: 10.35 i w Świdniku jesteśmy o 11.45.

– Tuż przed wakacjami, zainaugurujemy kolejne połączenie między regionami, dzięki któremu połączymy Lublin z Gdańskiem. Będzie to znakomita okazja, żeby wybrać się na przedłużony weekend lub dłuższy wypoczynek nad morze. Pasażerowie będą mogli korzystać z uroków Trójmiasta, jego zabytków i plaż, a wielbiciele natury mogą wybrać się na Kaszuby. Wierzę, że nowe połączenie zainteresuje również mieszkańców Trójmiasta, wszak Lublin i okolice są bardzo atrakcyjnym celem podróży – przeurocze Stare Miasto i pobliskie miasta regionu są idealnym celem podróży na dłuższy weekend – mówi członek zarządu PLL LOT Michał Fijoł.

Bilety można rezerwować w serwisie www.lot.com. Szczegółowy rozkład lotów znajduje się również na stronie internetowej  www.airport.lublin.pl.

fot. Krzysztof Wiśniewski

Artykuł przeczytano 310 razy

Last modified: 29 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?