środa, 24 kwietnia 2024r.

Los jej nie oszczędza

Autor: |

Świdniczanie pomogli już wielu chorym. Dzięki ich akcjom charytatywnym szansę na leczenie zyskali najmłodsi – Jaś Karwowski, Marysia Szlązak czy Kacper Drzazga, a także dorośli mieszkańcy naszego miasta – Anna Walczak i Łukasz Bereza. Tym razem o wsparcie prosi Magdalena Biała, która od 2013 roku zmaga się z guzem mózgu, a od dwóch lat z nowotworem piersi.

Przez ostatnie lata los nie oszczędzał pani Magdaleny. Najpierw przeszła udar, w następstwie którego konieczne było wszczepienie implantu przegrody międzykomorowej serca. W międzyczasie lekarze zdiagnozowali też guza mózgu – oponiaka. Operacja neurochirurgiczna nie udała się, powodując szereg powikłań i trwałą niezdolność do pracy zawodowej. W 2017 roku u kobiety wykryto raka piersi, a intensywna terapia jak na razie nie przynosi zadawalających efektów. Za to koszty badań i leczenia są ogromne. Za biopsję płynną trzeba było zapłacić ponad 10 tys. zł, bo nie jest refundowana przez NFZ, a pobrany materiał wymagał specjalistycznych badań laboratoryjnych za granicą. Świdniczanka przeszła też cykl 4 chemioterapii w placówce odległej blisko 300 km od naszego miasta. Wyjeżdżała co 3 tygodnie, na 3 dni, co było kolejnym obciążeniem finansowym.
Obecnie pani Magdalena jest w trakcie dodatkowej chemioterapii, przewidzianej na 12 cyklów. Jeździ na nią co tydzień. Cały czas przechodzi terapię wspomagającą lekami i suplementami, konieczne są też specjalistyczne opatrunki. Ich łączny koszt miesięczny wynosi około 3 tys. zł. Do tego dochodzą jeszcze wydatki związane z wyjazdami na chemioterapię – ponad 2 tys. zł miesięcznie, a także kontrolne wizyty w Warszawie i Zabrzu.
– Lekarze przewidują, że chemioterapia oraz terapia wspomagająca potrwają jeszcze kilka lub nawet kilkanaście miesięcy – mówi pani Magdalena. – Potem konieczne będzie ponowne wykonanie biopsji płynnej za10 tys. zł. Na podstawie jej wyniku określone zostanie dalsze leczenie.
Na stronie www.pomagam.pl utworzono zbiórkę, na liczniku której znajduje się w tej chwili nieco ponad 17 tys. zł. Do zakładanego celu brakuje jeszcze ogromnej sumy – 32 tys. zł. W imieniu pani Magdaleny apelujemy więc do ludzi dobrej woli, by wsparli jej starania o powrót do zdrowia.
– Dotychczasowe leczenie pochłonęło wszystkie nasze oszczędności. Pomagają nam bliscy, ale to kropla w morzu potrzeb. Miałam wielkie opory, by zwracać się do obcych osób o pomoc. Przełamałam się jednak, bo zależy mi na dokończeniu terapii i pokonaniu raka. Chcę żyć, cieszyć się bliskością ukochanej rodziny i kotki Zuzi. Wierzę, że dzięki waszej pomocy będzie to możliwe. Każda, choćby najmniejsza kwota będzie dla mnie ogromnym wsparciem. Z góry z całego serca dziękuję za pomoc – dodaje M. Biała.
aw

Jak pomóc?
– wpłaty poprzez stronę www.pomagam.pl/magdabiala
– wpłaty na konto Komitetu Pomocy SOS Solidarność w Świdniku nr konta: 54 1240 2454 1111 0000 3937 1748, koniecznie z dopiskiem „dla Magdaleny Białej”

Artykuł przeczytano 2940 razy

Last modified: 1 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content