piątek, 01 marca 2024r.

Literackie zmagania w e-świecie

Autor: |

Zamiast spotkania i recytacji dla szerszej publiczności, deklamacje ulubionych utworów przed kamerami i w domowym zaciszu. Przedszkole nr 6 po raz kolejny zorganizowało Przegląd Recytatorski twórczości Joanny Papuzińskiej. Tym razem jednak uczestnicy zabawy zaprezentowali swoje umiejętności w internecie.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że wiele dziedzin życia przeniosło się do sieci. Nie inaczej stało się z przeglądem organizowanym przez „Szóstkę” z okazji święta patronki przedszkola, Joanny Papuzińskiej.
– Z uwagi na panujące warunki i reżim sanitarny w tym roku nie mogliśmy świętować tak hucznie, jak zwykle i z całą społecznością przedszkola. Jednak dzięki zaangażowaniu chętnych rodziców i przedszkolaków udało się zorganizować przegląd. Powstało kilkanaście filmów z recytacjami dzieci. Wszystkie nagrania były niepowtarzalne. Pojawiły się rekwizyty i przebrania – opowiada Anna Nowakowska-Lato, koordynatorka wydarzenia.
W zmaganiach z literaturą wzięło udział dziewiętnaścioro dzieci w wieku od 3 do 6 lat, uczęszczających do Zespołu Przedszkoli nr 2, w którego skład wchodzą placówki nr 4 i 6. Aldona Zagdańska, wicedyrektor ZP nr 2 oraz koordynatorki zabawy – Anna Nowakowska-Lato i Iwona Kuchler, miały trudne zadanie wybierając najlepszy film. Ostatecznie postanowiły wyróżnić wszystkich uczestników przeglądu.
W kategorii 3-4-latki nagrodzeni zostali: Jagoda Kaczor (P 6), Alicja Rozwałka (P 6), Kalinka Lewczuk (P 6), Pola Poniewozik (P 6), Szymon Lasota (P 6) i Piotr Bzowski (P 6).
Wśród recytatorów w wieku 5-6 lat zwyciężyli: Julia Taras (P 6), Zosia Taras (P 6), Matylda Guz (P 6), Lenka Sawa (P 4), Alicja Misiurek (P 4), Aurelia Szyszło (P 6), Milenka Belniak (P 6), Julia Guz (P 6), Olga Kozień (P 6), Aleksandra Kiczyńska (P 6),

Zuzia Piekarz (P 4), Kuba Trepiak (P 6) oraz Wiktor Grzesiuk (P 6).

Na profilu przedszkola, na Facebooku można zobaczyć jak z twórczością Joanny Papuzińskiej poradzili sobie najmłodsi.

Artykuł przeczytano 1572 razy

Last modified: 3 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »