poniedziałek, 10 maja 2021r.

Literackie środy

Autor: |

Szkoła Podstawowa nr 7 ruszyła z projektem „Literackie popołudnia na Meet”. Dotychczas na platformie odbyły się 3 spotkania.

„Czytanki” to inicjatywa Katarzyny Kolanickiej, nauczycielki języka angielskiego z SP7. Przewidziana jest dla uczniów z klas 1-3, którzy w każdą środę, o godzinie 17.30, spotykają się w wirtualnej przestrzeni, aby wysłuchać ciekawych opowiadań, baśni oraz wierszy. Zainteresowani gromadzą się za pomocą usługi komunikacyjnej Google Meet.

– Za nami już 3 spotkania. W każdym wzięło udział około 10 osób. Każde z nich wymaga nieco zaangażowania i przygotowania. W przedsięwzięciu pomaga nam Samorząd Uczniowski, grupa teatralna „Siódemka na scenie” oraz panie Agnieszka Widzińska i Karolina Suszek. Liczymy oczywiście na jeszcze większą frekwencję. Chcemy rozwijać projekt i włączyć do niego kolejnych nauczycieli– mówi K. Kolanicka.

Podczas spotkań szczególna uwaga wymagana jest także od słuchaczy.

– W trakcie przygotowań ustalamy takie kwestie, jak wybór odpowiedniej lektury czy czytającego. Pracujemy również nad dykcją, intonacją, stosowaniem znaków interpunkcyjnych i wyrażaniem odpowiednich emocji. Wymyślamy też pytania do widzów, aby mogli aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu. Do tej pory, m. in. mieliśmy okazję czytać takie utwory jak „Niezwykły artysta” z cyklu bajek „Tuż pod moim nosem” czy „Bajka o trzech trzmielach”. Dzieci sprawiały wrażenie zadowolonych i słuchały bardzo uważnie – dodaje K. Suszek.

Literackie środy najprawdopodobniej potrwają do końca roku szkolnego.

ao, fot. SP nr 7

Artykuł przeczytano 92 razy

Last modified: 19 lutego, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?