wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Listopad pełen bestsellerów

Autor: |

Organizatorzy kampanii „Czytaj PL” przygotowali coś specjalnego dla wszystkich miłośników literatury. W tym roku największa w Polsce i na świecie akcja czytelnicza opanowuje Internet. Na chętnych czeka 12 bestsellerowych tytułów. Do włączenia się zachęca także świdnicka biblioteka, proponując alternatywę dla zwolenników wersji papierowych.

Edycja 2019 pobiła wszelkie możliwe rekordy. Ponad 50 000 użytkowników przeczytało ubiegłoroczne propozycje ponad 130 tys. razy. Obecnie organizatorzy chcą dotrzeć do czytelników skupionych w internecie. Przy użyciu hasła „znowu czytam” pokazują, że książki można chłonąć w każdej sytuacji.

Wśród tegorocznych tytułów znajdziemy m. in. literaturę piękną, kryminały i reportaże. Nie brakuje  pozycji z gatunku historycznego, a także lektury dla młodszych czytelników. Każda dostępna jest za darmo w formie e-booka, a 10 z nich również w wersji audio. Pulę otwiera „Zimowla” Dominiki Słowik. Dla wszystkich fanów twórczości Jakuba Małeckiego atrakcją będzie jego powieść „Horyzont”. Ukłonem w stronę miłośników wielowątkowych utworów jest „Stramer” Mikołaja Łozińskiego. Fanów kryminałów i thrillerów do lektury skuszą: „Czarne morze” Karoliny Macios, „Zadra” Roberta Małeckiego, a także „Topiel” Jakuba Ćwieka oraz Remigiusz Mróz i jego „Głosy z zaświatów”. Reporterski kunszt Mariusza Szczygła, poznają ci, którzy sięgną po zbiór „Nie ma”, w wersji audio czytany przez Maję Ostaszewską. Wojtek Drewniak zafunduje czytelnikom podróż w czasie, dzięki swojej książce „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL”. Z kolei młodsi miłośnicy fantastyki będą mogli sięgnąć po książkę Pauliny Hendel „Strażnik”. Stawkę tytułów Czytaj PL zamykają w tym roku dwie zagraniczne pozycje. Pierwszy z nich to poradnik Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz”. Drugi to „O czasie i wodzie Andri Snær Magnason’a.

Wszystko co należy zrobić aby uzyskać dostęp do tych lektur to pobrać darmową aplikację Woblink. Następnie musimy znaleźć kod QR dostępny m. in. na stronie akcja.czytajpl.pl i zeskanować go. Potem wystarczy już tylko wybrać coś dla siebie. Na przeczytanie lub odsłuchanie mamy czas do końca listopada.

Przyjdź po książkę

Dla miłośników papieru specjalną akcję przygotowała także świdnicka biblioteka. W ramach kampanii „Książka na wynos”, biblioteka główna (ul. Niepodległości 13), Filia nr 1 (ul. Ratajczaka 7) oraz Filia nr 2 (ul. Piłsudskiego 6A) umożliwiają wypożyczenie lektur dostępnych w ich zbiorach. Wystarczy zadzwonić pod nr telefonów: 512 777 553 (e-mail: wypozyczalnia@bibliotekaswidnik.pl) do centrali,  506 026 165 (e-mail: filia1@bibliotekaswidnik.pl) do Filii nr 1  albo 506 025 351 do Filii nr 2 i umówić się po ich odbiór. Zamówić dowolną pozycję można także za pośrednictwem facebooka (https://www.fb.me/BibliotekawSwidniku). Książki są wydawane przed placówkami.

– Cieszę się, że w obecnej sytuacji świdniczanie wciąż chętnie korzystają z naszych usług. Nowa forma wypożyczania wyraźnie przypadła im do gustu. Statystyki wskazują, że jest to około 100 książek każdego dnia – mówi Aleksandra Majewska, kierownik Filii nr 1.

ao

 

Artykuł przeczytano 304 razy

Last modified: 19 listopada, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?