wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Linią 35 aż pod Dworzec Lublin (AKTUALIZACJA 29.02.2024)

Autor: |

AKTUALIZACJA (29.02.2024): W związku z licznymi zgłoszeniami rodziców dzieci dojeżdżających do lubelskich szkół, zmianie ulegną godziny kursów porannych autobusów linii 35. Korekta nastąpi 18 marca. Do czasu opracowania nowych godzin obowiązuje dotychczasowy rozkład jazdy.

Od 1 marca mieszkańcy Świdnika będą mieli dostęp do nowej opcji transportu publicznego. Linia autobusowa 35 zostanie wydłużona, obejmując trasę przez Majdanek aż do Dworca Lublin  nazywanego też Metropolitalnym.

Wydłużenie trasy linii 35 oznacza, że pasażerowie będą mieli nowe możliwości dotarcia do różnych obszarów na terenie Lublina i okolic. Na wnioski mieszkańców bezpośrednio będzie można dojechać na cmentarz komunalny znajdujący się z przy Drodze Męczenników Majdanka oraz do szpitala MSWiA przy ul. Grenadierów. Linia 35 przebiegać będzie przez dwa dodatkowe węzły przesiadkowe, znajdujące się przy Parku Bronowice i Placu Bychawskim. Autobus kończyć będzie swój bieg na nowo powstałym Dworcu Metropolitalnym, obsługującym komunikację dalekobieżną.

– Zarząd Transportu Miejskiego zatwierdził nasz wniosek o zmianę trasy linii 35. To ważne udogodnienie dla mieszkańców, korzystających z transportu publicznego w celu dojazdu do szkoły lub pracy i jednocześnie odpowiedź na wiele próśb, które otrzymywaliśmy od świdniczan – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Zmiany w rozkładzie kursowania linii nr 35 będą obowiązywać od 1 marca. Autobusy zrealizują 76 kursów tygodniowo.

 

 

Artykuł przeczytano 531 razy

Last modified: 1 marca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content