sobota, 24 lutego 2024r.

Licytuj dla Mateusza

Autor: |

Kilka dni temu pisaliśmy o 18-letnim Mateuszu z Lublina, który pilnie potrzebuje pieniędzy na leczenie nowotworu (ZOBACZ). Wykryto u niego mięsaka Ewinga, groźną odmiana choroby, która wymaga szybkiego leczenia. Obecnie prowadzona jest zbiórka na nierefundowany lek ATC L01XE11, który pomoże w walce z guzem.

– Nie wiemy ile potrwa leczenie Mateusza. Pani doktor wspominała, że najczęściej trzeba przyjmować lek przez rok, ale zdarzało się, że pacjenci potrzebowali go nawet przez dwa lata. Nie znamy jeszcze dokładnej wyceny leku, ale wiemy już, że będzie to kwota idąca w setki tysięcy złotych – mówią rodzice chłopaka.

Pierwsza zbiórka ruszyła za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Do tej pory akcję wsparło 1864 osoby i udało się zebrać ponad 112 tysięcy złotych. Na tym nie koniec. Na Facebooku powstała specjalna grupa do licytacji. To prosta forma zbiórki dobrze znana świdniczanom. Aby wziąć udział w akcji wystarczy dołączyć do grupy „Licytacja dla Mateusza. Bazarek”, wstawić zdjęcie przedmiotu, który chcemy przekazać, podać cenę wywoławczą oraz czas zakończenia aukcji. Podbijanie ceny będzie się odbywać w komentarzach. Wygra osoba, która poda najwyższą sumę. Wszystkie pieniądze z licytacji zostaną przekazane do fundacji siepomaga.pl, na konto Mateusza.

Obecnie grupa liczy 167 osób. Z minuty na minutę chętnych przybywa. Pojawiły się również pierwsze przedmioty do licytacji, między innymi usługi, biżuteria, ciasta, ekologiczna żywność czy zakładki do książek.
AF

Artykuł przeczytano 2767 razy

Last modified: 26 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »