środa, 19 czerwca 2024r.

Lekcja bezpieczeństwa

Autor: |

Świdniccy seniorzy regularnie uczestniczą w wykładach prowadzonych przez służby mundurowe, z których dowiadują się co zrobić, gdy znajdą się w sytuacji zagrożenia. Dzisiaj w Miejskim Centrum Usług Socjalnych odbyła się kolejna odsłona zajęć.

– Listopad i grudzień to czas zbliżających się świąt. Jesteśmy wtedy szczególnie ufni. Pojawia się wiele zbiórek i akcji charytatywnych, które nie zawsze są prawdziwe. Warto rozmawiać o zagrożeniach, które mogą nas spotkać w tym czasie – wyjaśniła Beata Portka, kierownik MCUS.
Dzisiejszy wykład poprowadzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji oraz Miłosz Grabowski, Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Opowiedzieli o oszustwach, wyłudzeniach oraz zagrożeniach na drodze.
– Oszuści działają na wiele sposobów. Często dzwonią, podają się za członka rodziny, informują o wypadku i proszą o pieniądze. W takich sytuacjach należy zachować spokój. Musimy się dowiedzieć, czy opisane zdarzenie na pewno miało miejsce. Warto skonsultować się z kimś innym, kto pomoże nam zweryfikować informację – podkreślała st. asp. Magdalena Szczepanowska z KPP w Świdniku.
Seniorzy, którzy uczestniczyli w wykładzie, przygotowali dla mundurowych niespodziankę. Funkcjonariusze otrzymali od nich ręcznie wykonany bukiet.
– Dziękujemy za te zajęcia. Jesteśmy wdzięczni, że nas uświadamiacie i dbacie o nasze bezpieczeństwo. Składamy wam również gratulacje z okazji 100. rocznicy powołania policji państwowej – mówili seniorzy.

nat

Artykuł przeczytano 1552 razy

Last modified: 26 listopada, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content