wtorek, 25 stycznia 2022r.

Łatwe zwycięstwo

Autor: |

W 7. kolejce TAURON 1. Ligi w sezonie 2021/2022 Polski Cukier Avia Świdnik wygrał przed własną publicznością z SMS PZPS Spała 3:0 (25:19, 25:15, 25:18). Żółto-niebiescy utrzymali tym samym trzecie miejsce w ligowej stawce.

Początek meczu był wyrównany, ale świdniczanie szybko zaczęli budować przewagę. Dużo dawała gospodarzom dobra dyspozycja w polu serwisowym, głównie Kamila Kosiby. Avia odrzucała rywali od siatki, dzięki czemu młodzi zawodnicy ze Spały mieli problemy z konstruowaniem skutecznych akcji. W zespole gości wyróżniał się Piotr Śliwka, ale i jego zdobycze punktowe nie pomogły drużynie w dogonieniu podopiecznych Witolda Chwastyniaka, którzy wygrali pierwszą partię 25:19.

Drugiego seta goście zaczęli dość niespodziewanie od prowadzenia 9:7. Avia jednak szybko wyrównała i od tego momentu znów dominowała na parkiecie. W tym secie świdniczanie wręcz rozbili młodzież ze Spały 25:15.

Trzecia partia to od początku do końca wyraźna przewaga żółto-niebieskich. Goście wciąż mieli problem z przyjęciem, co skrzętnie wykorzystywali świdniczanie. Set zakończył się wynikiem 15:18, a cały mecz 3:0.

-Patrząc na wynik, mogłoby się wydawać, że był to bardzo łatwy mecz, ale to nie do końca prawda. Chłopaki musieli się trochę natrudzić i wykonali plan w 100%. Widać, że rywale mają jeszcze sporo problemów na środku, z przesuwaniem bloku i to wykorzystaliśmy. Wielu z nich gra agresywnym flotem, z którym kilka zespołów miało trochę kłopotu. Ustawiliśmy w tym meczu przyjęcie pod flot i to się udało. Trzy punkty cieszą, tym bardziej, że Spała pourywała te punkty zespołom wyżej notowanym. Dodatkowo poprawił się styl naszej gry. Do ideału nam jeszcze oczywiście sporo brakuje, ale pracujemy, żeby z meczu na mecz wyglądać lepiej. Będziemy teraz trenować w pełnym składzie, bo wraca do nas Mateusz Siwicki. Dzisiaj szansę na rozegraniu miał Łukasz Walawender i poradził sobie bardzo dobrze. Znam go, wiem na jakich przeciwników jest odpowiedni. Jak nieraz już mówiłem, wszyscy będą potrzebni, cała drużyna. Nasi rozgrywający świetnie się uzupełniają. Prezentują całkowicie odmienne style gry. Z niektórymi przeciwnikami będzie grał Łukasz, a z innymi Kamil. W meczu ze Spałą Łukaszowi co prawda zdarzyło się kilka niedokładności, ale ogólnie zagrał całkiem poprawny mecz. Porozgrywał te piłki, co przełożyło się na wysoki procent w ataku – podsumował trener Witold Chwastyniak.

W najbliższej kolejce Avia wyjedzie do Bydgoszczy na spotkanie z Visłą Proline. Mecz będzie można obejrzeć za darmo na polsatsport.pl

Polski Cukier Avia ŚwidnikSMS PZPS Spała 3:0 (25:19, 25:15, 25:18)
MVP: Łukasz Walawender
Najwięcej punktów dla Avii: Kosiba (11), Rećko (9), Obermeler (8).