poniedziałek, 20 maja 2024r.

Lato w mieście

Autor: |

Zamiast nudzić się w domu, podróżowali po Lubelszczyźnie. Nauczyli się grać w golfa, dowiedzieli do czego można użyć rumianku, gdzie w naszym województwie wydobywany jest węgiel i na czym polega praca górnika. Uczestnicy pierwszego turnusu akcji „Lato w mieście”, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury, zakończyli dziś wakacyjne wojaże.

W półkoloniach wzięło udział 45 dzieci, w wieku 6-12 lat. Dla wielu z nich był to pierwszy wypoczynek bez rodziców oraz szansa na przekonanie się, że także w naszej okolicy znajduje się wiele ciekawych atrakcji. Pierwszy dzień akcji najmłodsi spędzili w Hołownie. Po poniedziałkowej przygodzie w Krainie Rumianku, przyszła pora na naukę gry w golfa. We wtorek koloniści wybrali się do Wierzchowisk, gdzie pod czujnym okiem instruktorów dowiedzieli się, jaką przyjąć postawę, jak trzymać kij i odpowiednio uderzyć w piłkę. Kolejne dni mijały pod znakiem sportu. Dzieci odwiedziły lubelską Strefę wysokich lotów, gdzie szalały na trampolinach i w basenach wypełnionych gąbkami. Przetestowały także park linowy w Jedlance. Zwieńczeniem turnusu był wyjazd do kopalni w Bogdance oraz do Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie.
Równie atrakcyjnie zapowiada się drugi turnus „Lata w mieście”, który rozpocznie się 22 lipca i potrwa do 26 lipca. W nim również weźmie udział 45 młodych świdniczan.
af

Artykuł przeczytano 1482 razy

Last modified: 11 lipca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content