środa, 29 marca 2023r.

Laptopy poszukiwane

Autor: |

Na początku kwietnia świdniccy urzędnicy złożyli wniosek o dofinansowanie zakupu laptopów dla uczniów i nauczycieli. Sprzęt ma pomóc w nauce online. Teraz przedstawiciele ratusza poszukują firmy, która je dostarczy. Jak zaznaczają, komputery zamówią najchętniej od świdnickich przedsiębiorców.

Od połowy marca uczniowie zostali w domu i rozpoczęli zdalną naukę. Wówczas okazało się, że nie każdy z nich ma w domu komputer lub tablet. Z pomocą przyszły szkoły, które wypożyczyły własny sprzęt. Specjalny program przygotowało również Ministerstwo Cyfryzacji. Na początku kwietnia wniosek o dofinansowanie złożyli urzędnicy ze Świdnika. W tej chwili poszukują firmy, która dostarczy 40 nowych laptopów.

– Nie jesteśmy zobligowani do ogłaszania postępowania przetargowego. Najchętniej zamówilibyśmy potrzebne zestawy od świdnickiej firmy – tłumaczy Ewa Jankowska, sekretarz miasta. – Czekamy na oferty i zaznaczamy, że zależy nam na czasie.

Minimalne parametry laptopów: procesor min. Intel Core i3, dysk SSD min. 240 GB, pamięć RAM min. 4 GB, przekątna ekranu nie mniej niż 15 cali, matowa matryca, system operacyjny Windows 10 pro, wbudowana karta graficzna, łączność – port 1Gbit LAN, wbudowane WIFI 802.11 a/b/g/n/Ac, klawiatura Quwerty, wbudowana kamera.

Każdy zestaw ma zawierać również mysz bezprzewodową, słuchawki z mikrofonem kompatybilne z laptopem, nauszne, przewodowe z połączeniem USB, gwarancja 24 miesiące.
Oferty należy przesyłać na adres mailowy: urzad@e-swidnik.pl.

Artykuł przeczytano 1818 razy

Last modified: 8 kwietnia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »