poniedziałek, 02 października 2023r.

Kto zaprojektuje halę?

Autor: |

Ma mieć prawie 7 tys. mkw., 2 tys. miejsc na trybunach i być obiektem służącym do organizacji dużych wydarzeń kulturalnych, sportowych, ale nie tylko. Urząd Miasta otworzył oferty na dokumentację projektową budowy Multifunkcyjnego Centrum Rozwoju, które ma stanąć przy ul. Stefana Grota-Roweckiego.

Zaprojektowaniem budynku zainteresowane są trzy biura. Najtańsza oferta opiewa na 1,4 mln zł, a najdroższa na nieco ponad 2 mln zł. Firma, której propozycja zostanie wybrana przez świdnicki ratusz będzie miała 5 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację zadania.

– Zgłosiły się trzy renomowane biura projektowe. Wszystkie oferty oscylują w granicach naszych założeń cenowych, ponieważ na dokumentację projektową planowaliśmy przeznaczyć 2 mln zł. Trwa badanie i ocena ofert. Na razie mogę zdradzić, że jedną z nich złożyła firma doskonale znana świdniczanom. To ona zaprojektowała baseny. Jesteśmy w trakcie analizy dokumentów. Myślę, że w ciągu dwóch tygodni uda nam się wybrać najlepszą ofertę. Chcemy, żeby do kwietnia pozwolenie na budowę było już gotowe – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Multifunkcyjne Centrum Rozwoju będzie kompleksem liczącym niespełna 7 tys. mkw. To największa i najdroższa tego typu inwestycja w historii Świdnika, która opiewa na 60 mln zł. Zgodnie z planem Arena Świdnik, bo taką nazwę ma nosić centrum, ma powstać przy ul. Stefana Grota-Roweckiego. Przy sprzyjających okolicznościach będzie gotowe w 2024 roku.

af

Artykuł przeczytano 1148 razy

Last modified: 24 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »