niedziela, 17 stycznia 2021r.

Krwiodawcy zagrają z WOŚP

Autor: |

Świdniccy krwiodawcy przygotowują terminarz akcji na ten rok i już szykują się do pierwszego poboru. Tym razem odbędzie się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Od kilku lat angażujemy się w działania świdnickiego sztabu WOŚP, przekazując na przykład przedmioty na licytacje. 31 stycznia, ekipa ambulansu RCKiK będzie oczekiwała na chętnych na parkingu przed kinem Lot. Zapraszamy w godzinach 9.00-15.00. Mamy nadzieję, że mieszkańcy miasta i powiatu jak zwykle nie zawiodą. Każdy oddający w tym dniu krew, otrzyma kalendarz krwiodawców i drobny upominek – zachęca Andrzej Słotwiński, prezes honorowy Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik.

W akcji mogą brać udział osoby, które ukończyły 18 lat. Powinny być wypoczęte, po spożyciu lekkiego śniadania, a dzień wcześniej nie mogą pić alkoholu. Konieczne jest również wylegitymowanie się dokumentem tożsamości. Oddawanie krwi to proces bezpieczny, z wykorzystaniem sprzętu jednorazowego użytku.

Dla dzieci

Przed Bożym Narodzeniem Klub HDK-PCK przekazał ponad 100 kg słodyczy, trwałej żywności, owoców i napojów podopiecznym domów dziecka w Woli Gałęzowskiej i Lublinie oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasz Dom” w Rybczewicach.

– Wspomagamy najmłodszych od kilkudziesięciu lat –  mówi A. Słotwiński. – Nasza grudniowa wizyta miała wywołać uśmiech na małych twarzyczkach. Udało się. Cieszymy się, że w świątecznym okresie mogliśmy podarować dzieciom namiastkę szczęścia.

aw, fot. HDK-PCK

Artykuł przeczytano 60 razy

Last modified: 13 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?