sobota, 24 lutego 2024r.

Krwiodawcy podsumowali niedzielną akcję

Autor: |

Jednym z wydarzeń towarzyszących III Świdnik Air Festival była akcja krwiodawstwa, zorganizowana przez Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik.

W niedzielę do ambulansu zaparkowanego przy Bricomarche zgłosiły się 34 osoby, a krew oddało 29. Pozyskano ponad 13 litrów życiodajnego płynu.

– Była to bardzo udana akcja. Od samego początku systematycznie przybywało chętnych. Piękna pogoda i widoki latających nad głowami samolotów tworzyły szczególną atmosferę. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze działania. Podziękowania za sprawną obsługę i bardzo dobrą współpracę kierujemy do całej ekipy RCKiK, która tym razem przybyła z Włodawy. Za pomoc w organizacji dziękujemy pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury. Zbliżają się  wakacje, okres wyjazdów na kolonie, wczasy i wypoczynek, a co za tym idzie na drogach będzie panował duży ruch i niestety zwiększy się liczba wypadków. Krew potrzebna będzie dla poszkodowanych. Każda donacja to uratowane życie – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy klubu.

Kolejne zbiórki odbędą się 9 lipca, przy kościele pw. NMP Matki Kościoła z okazji 43. rocznicy Świdnickiego Lipca oraz 23 lipca, przy kościele pw. św. Kingi z okazji odpustu i imienin św. Kingi.

aw, fot. HDK-PCK

 

 

Artykuł przeczytano 518 razy

Last modified: 5 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »