środa, 29 marca 2023r.

Krwiodawcy dla WOŚP

Autor: |

W wielki finał WOŚP, organizowany przez świdnicki sztab z Miejskiego Ośrodka Kultury, włączy się również Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który zachęca do udziału w akcji poboru krwi i rejestracji dawców szpiku kostnego. Ekipa RCKiK będzie czekała na chętnych 29 stycznia, w godz. 9.00-14.00, w holu kina „Lot”.

– Po raz kolejny zagramy o życie i zdrowie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Świdniku. Liczymy na jak najliczniejszą obecność mieszkańców. Przygotowaliśmy upominki dla wszystkich, którzy oddadzą krew. Tą zbiórką rozpoczynamy też 50. rok naszej działalności. Dotychczas pozyskaliśmy ponad 20 tys. litrów bezcennego leku, od ponad 48 tys. osób – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy klubu.

Dawcą może zostać osoba, która ukończyła 18 lat (musi posiadać przy sobie dokument tożsamości – dowód osobisty lub prawo jazdy). Pamiętajmy również, iż do donacji należy się odpowiednio przygotować. Chętni powinni być po lekkim śniadaniu (produkty polecane przed oddaniem krwi: pieczywo, płatki, ryż, makaron, kasza, owoce, dżem, miód, chude wędliny, mięso: wołowina, drób-najlepiej gotowane, do picia – woda, soki owocowe i warzywne), wypoczęci, a dzień wcześniej nie mogą spożywać alkoholu.

aw

Artykuł przeczytano 448 razy

Last modified: 27 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »