środa, 06 grudnia 2023r.

KOSTAL już pod dachem

Autor: |

Budynek Grupy KOSTAL powstającej w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku rośnie w oczach. W fabryce miejsce pracy znajdzie ponad 500 osób.

Budowa fabryki jest w zaawansowanym stadium. Wykonawca zakończył już montaż ścian i dachu. Wewnątrz prowadzone są prace wykończeniowe.

– Prace budowlane realizowane są zgodnie z harmonogramem. Mam nadzieję, że pogoda będzie nadal nam sprzyjała, a zaplanowane na grudzień otwarcie odbędzie się na czas – mówi Vitalii Deyneko nadzorujący budowę.

Przy ul. Nadleśnej powstają dwie spółki Grupy KOSTAL. Pierwsza z nich, KOSTAL Automotive, specjalizuje się w rozwoju i produkcji zaawansowanych technologicznie podzespołów elektronicznych, elektromechanicznych i mechatronicznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Z kolei KOSTAL Industrie Elektrik to dostawca rozwiązań w obszarze przetwarzania i magazynowania energii dla systemów fotowoltaicznych, jak również elektroniki sterującej dla przemysłu.

KOSTAL planuje zatrudnić ponad 500 osób. Szczególnie potrzebni będą inżynierowie, specjaliści oraz pracownicy linii produkcyjnych.

– W KOSTAL ludzie, relacje i środowisko mają ogromne znaczenie. Tworzymy międzynarodową społeczność poszukującą innowacji, budującą przyszłościowe produkty, a jednocześnie dbającą, aby nasz rozwój był zrównoważony. Poszukujemy ludzi z pasją do technologii, którzy chcą z nami budować przyszłość – tłumaczy Radosław Szkup, dyrektor zarządzający.

– Budowa fabryki szybko postępuje. Cieszymy się z kolejnego inwestora w naszym mieście. To nie tylko ważna inwestycja pod względem gospodarczym i ekonomicznym, ale przede wszystkim nowe miejsca pracy dla świdniczan oraz mieszkańców okolicznych miejscowości – dodaje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Otwarcie nowego budynku planowane jest na grudzień 2023 roku.

af

Artykuł przeczytano 583 razy

Last modified: 20 września, 2023

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »