wtorek, 25 stycznia 2022r.

Kosiba dołącza do Avii

Autor: |

Kolejnym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie bronił barw Polskiego Cukru Avii Świdnik jest Kamil Kosiba.

Kamil Kosiba ma 22 lata, a już można o nim mówić jako o ogranym zawodniku. Na pierwszoligowych parkietach występował w Buskowiance Kielce, Norwidzie Częstochowa, a ostatni w Viśle Bydgoszcz. Ma 200 cm wzrostu i 348 cm zasięgu z wyskoku. W poprzednim sezonie przy sporej konkurencji, grając w czołowej drużynie TAURON 1. Ligi zagrał w 47 setach, w których zdobył 126 punktów.

– Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Avii, a więc do klubu i miasta z dużymi siatkarskimi tradycjami. Liczę na to, że w przyszłym sezonie sprawimy wiele radości kibicom, którzy, mam nadzieję, w komplecie będą mogli nas dopingować w hali. Będziemy młodą i ambitną drużyną. Mimo niskiej średniej wieku, większość zawodników ma już ligowe doświadczenie. Wierzę, że stworzymy fajny kolektyw. Na pewno będziemy walczyć, a przez to wyniki przyjdą same. Myślę, że stworzymy fajną atmosferę na parkiecie, jak i poza nim, bo to w siatkówce jest szalenie istotne. Wciąż jestem młody i dalej się rozwijam. Trochę doświadczenia już nabrałem i chcę to wszystko przełożyć na mój nowy klub i pomóc mu w osiąganiu dobrych wyników. Po grze w Bydgoszczy potrzebuję sezonu, w którym będę pokazywał się na parkiecie częściej i jeszcze bardziej uwierzę w siebie i swoje umiejętności – powiedział Kamil Kosiba.

– Kamil należy do grona najlepszych zawodników swojego pokolenia. Z każdym sezonem czyni ogromne postępy. Można powiedzieć, że już dziś jest zawodnikiem kompletnym. Będzie sporym wzmocnieniem naszego zespołu – dodał trener, Witold Chwastyniak.

Artykuł przeczytano 626 razy

Last modified: 16 czerwca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?