czwartek, 29 lutego 2024r.

Koncert na koniec karnawału

Autor: |

Będzie energetycznie, wesoło i tanecznie. Jednym słowem – karnawałowo. Najmłodsi i ci starsi artyści ze Świdnickiego Ogniska Muzycznego zapraszają na Karnawał Koncert. Muzyczna uczta rozpocznie się 19 lutego, o godz. 17.00, w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury.

To pierwszy w tym roku występ świdnickich muzyków, podczas którego zaprezentuje się blisko czterdzieści osób.

– To dla nas ważne wydarzenie, ponieważ chcemy pokazać potęgę muzyki, która łączy pokolenia. Na scenie spotkają się nasi najmłodsi uczniowie z tymi starszymi i dorosłymi wykonawcami – mówi Dariusz Szymura, prezes Świdnickiego Towarzystwa Muzycznego.

Podobnie repertuar połączy muzyczne pokolenia. Usłyszymy rockowe klasyki, jak również najnowsze utwory współczesnych, topowych artystów. Bee Gees, Queen czy Mark Ronson wybrzmią obok Ani Karwan, Sanah i Darii Zawiałow.

– Chcemy docierać do wszystkich, zatem repertuar będzie bardzo zróżnicowany. Kochamy klasykę, ale chcemy też iść z duchem czasu, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Liczymy, że publiczność nas nie zawiedzie i sala wypełni się po brzegi, a my sprawimy, by słuchacze wyszli z koncertu tanecznym krokiem – zaprasza D. Szymura.

Współorganizatorem koncertu jest Miejski Ośrodek Kultury. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

mj

Artykuł przeczytano 962 razy

Last modified: 11 lutego, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »