czwartek, 07 grudnia 2023r.

Kolory i odcienie

Autor: |

Na wystawę pod tym tytułem zaprasza Grupa plastyczna „Pod Błękitną Paletą” (dorośli), prowadzona przez Renatę Szurygę w Miejskim Ośrodku Kultury. Prace będzie można oglądać w Galerii „Za Szybą”. Wernisaż zaplanowano na 24 listopada, o godz. 18.00.

Wystawa jest rezultatem spotkań dziesięciu pań: Małgorzaty Bochenko, Stanisławy Chmiel, Małgorzaty Chomczyńskiej-Nowakowskiej, Elżbiety Fałdygi, Haliny Kuromskiej, Krystyny Łupij, Liliany Podkańskiej, Julii Szczerby, Marzeny Wiącek i Guzalii Zamaletolinovej. Zaprezentują obrazy wykonane w różnych technikach malarskich: szlachetnej akwareli, tradycyjnego oleju oraz współczesnego akrylu. Ich tematyka obejmuje, między innymi, pejzaże, kwiaty, marynistykę.

– To prace karmione projekcją naturalnego piękna otaczającego nas realnego i duchowego świata, gdzie emocje zderzają się z ideą i warsztatem twórczym. Wystawa jest plonem niejednokrotnie kilkuletnich zmagań uczestniczek z wyzwaniami tematycznymi, warsztatem oraz techniką, którą każda z nich szlifuje – wyjaśnia instruktor Renata Szuryga. Dodaje: – Panie są bardzo utalentowane, pracowite i zdyscyplinowane. W pracowni zazwyczaj panuje pełna skupienia cisza, ale uczestniczki są ze sobą mocno zżyte, niektóre uczęszczają na zajęcia od kilku lat, więc kiedy jest taka potrzeba podpowiadają sobie i wspierają się nawzajem. W imieniu swoim i autorek zapraszam do oglądania eksponowanych dzieł.

Obrazy zostaną w Galerii „Za Szybą” do 3 grudnia. Wystawa czynna będzie w godzinach pracy MOK.

aw

Artykuł przeczytano 89 razy

Last modified: 16 listopada, 2023

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »