sobota, 24 lutego 2024r.

Kolorowy świat Anny Pasik

Autor: |

– Niezwykła kobieta, piękne prace i fantastyczne barwy, które przyciągają wzrok – tak o Annie Pasik i jej twórczości mówili uczestnicy wczorajszego finisażu wystawy „Kolorowy świat akwareli”. Spotkanie odbyło się w Galerii „Za Szybą” Miejskiego Ośrodka Kultury.

Gości powitała Renata Szuryga, instruktor grupy plastycznej „Pod Błękitną Paletą” z MOK: – Cieszę się, że możemy oglądać tyle prac Ani. To jej druga wystawa w naszej placówce. Pierwsza prezentowała obrazy wykonane techniką olejną i akwarelową oraz ikony. Teraz podziwiamy przede wszystkim akwarele, ale też figurki aniołów wykonane z papieru.

Anna Pasik jest lublinianką, pracuje w Świdniku. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła kilka lat temu, zainspirowana warsztatami w pracowni Art. Terapii w Ustroniu. Malowanie jest nie tylko pasją, bez której nie wyobraża sobie życia, ale przede wszystkim lekiem na całe zło. Artystka próbowała już wielu technik, nie ustaje jednak w poszukiwaniach kolejnych.

– Jest mi bardzo miło, że państwo przyszliście i mam nadzieję, że nie jest to moja ostatnia wystawa. Dziękuję pani Renacie za pomoc w jej przygotowaniu  – mówiła Anna Pasik. – Inspiruje mnie wszystko, co ładne i kolorowe, co cieszy oko, nie tylko moje, ale również innych. Wypróbowałam chyba wszystkie techniki malarskie. Robiłam ikony, akryle, oleje, pastele suche, akwarele. Bardzo lubię też wszelkie masy plastyczne. Bawię się gliną – samoutwardzalną, bo nie mam gdzie wypalać, a ostatnio nawet cementem.

Bohaterka wczorajszego wydarzenia ma wiele pomysłów na rozwijanie swojej twórczości. Zdradziła też o czym marzy i czemu jeszcze poświęca czas.

– Cały czas coś mi chodzi po głowie i chciałabym spróbować czegoś innego, nowego. Mam ochotę na batik, chociaż trochę się boję, bo to zajmuje dużo miejsca. Nie wiem, czy mój mąż to zniesie – śmiała się pani Anna. – Moją drugą pasją jest ogród. Kocham róże, mam ich ponad 40. Lubię im się przyglądać, jakby od mojego wzorku miały być jeszcze piękniejsze. Marzę o otworzeniu galerii sztuki.

Na pamiątkę spotkania artystka obdarowała gości serduszkami wykonanymi metodą mandali.

aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 861 razy

Last modified: 16 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »