czwartek, 28 października 2021r.

Kolejne osiągnięcia na koncie

Autor: |

Jesień dla członków Stowarzyszenia Biegający Świdnik obfituje w liczne sukcesy. Kilka tygodni temu pisaliśmy o zwycięstwie Artura Jendrycha w 12. Festiwalu Biegowym: Miasteczka Biegowe w Piwnicznej-Zdrój. Teraz sportowiec oraz jego koledzy ze stowarzyszenia mogą dopisać do swoich kont kolejne osiągnięcia.

Wrzesień był dla Biegającego Świdnika bardzo pracowity. Po sukcesie w Piwnicznej-Zdroju, przyszedł czas na bieg w niedalekiej Łęcznej. W Kasztelańskiej Piątce wzięli udział: Artur Jendrych, Jacek Cichorz, Krzysztof Wróbel, Filip Gański, Basia Wróbel, Agnieszka Jakubczyk-Latała oraz Paweł Rak. W kategorii open A. Jendrych zajął drugie miejsce, natomiast A. Jakubczyk-Latała i J. Cichorz trzecie w swoich kategoriach wiekowych.

Kolejny start świdniczanie odnotowali 26 września. Tego dnia przedstawiciele Biegającego Świdnika pojawili się na trzech imprezach: 43. Maratonie Warszawskim, VI Kraśnik Półmaratonie im. 24. Pułku Ułanów oraz Lubelskiej Jesiennej Dysze, której towarzyszyły biegi dziecięce „Przez metry po kilometry”. W Maratonie Warszawskim pobiegli: Michał Borowiec, Zbigniew Boruch, Małgorzata Czemerys i Rafał Czelej. W VI Kraśnik Półmaratonie: Arkadiusz Graj, Jacek Cichorz (1. miejsca w swoich kategoriach wiekowych), Daniel Kowalski, Andrzej Więsyk, Małgorzata Kucharczyk oraz Irena Motyl (1. miejsca w swoich kategoriach wiekowych). Na trasie Lubelskiej Jesiennej Dychy zaprezentowali się natomiast: Piotr Gorzel, Sławomir Próchniak, Paweł Śliwiński, Iwona Kasprzak, Sebastian Bielak i Aleksandra Gorzel, która wystartowała w biegu przedszkolaka.

Październikowy kalendarz imprez, w których wzięli udział świdniczanie, otworzył Ultra Roztocze 120. Dystans 120 km pokonał Jakub Osina, zajmując 5. miejsce. Na 60 km pobiegł Łukasz Wnuczek, który wywalczył 19. lokatę, natomiast na 90 km – Darek Pietrzyk. Z dystansem 30 km zmierzyli się: Kinga Ozon, Basia Wróbel, Daniel  Kowalski, Krzysztof Wróbel i Bartłomiej Szabatowski, a 20 km – Gabriela Kowalska i Paweł Rak. Podczas Ultra Roztocza zorganizowano również wyścig rowerowy MTB. Tym razem wziął w nim udział Jacek Cichosz, który dopiero uczy się tej dyscypliny, a już zajął 10. miejsce.

Reprezentanci Świdnika mają za sobą także 9. PKO Maraton Rzeszowski. Mimo silnej konkurencji, Artur Jendrych wywalczył 5. miejsce w kategorii open. Biegaczy ze Świdnika przyciągnął też Biłgoraj i 10tka po Ziemi Biłgorajskiej. Trasą pobiegli: Piotr Gorzel, Andrzej Więsek, Jacek Gawroński oraz Anna Psuja, która wywalczyła najwyższe miejsce na podium w swojej kategorii wiekowej.