poniedziałek, 20 maja 2024r.

Kolejne drzewa dostaną imiona

Autor: |

Pierwsza akcja sadzenia drzew tak się spodobała świdniczanom, że już w poniedziałek zostanie powtórzona. Nowy park powstanie na terenie zielonym u zbiegu ul. Akacjowej z Kusocińskiego. Każda z roślin będzie poświęcona jednemu dziecku. Dodatkowo przyszły szpaler drzew ochroni mieszkańców przed ulicznym zgiełkiem.

Na początku października, na terenie zielonym u zbiegu al. Armii Krajowej i ul. Krańcowej wyrósł niezwykły zagajnik. Rodzice i dziadkowie 40 dzieci ze Świdnika posadzili na nim drzewa poświęcone swoim pociechom. Pomysłodawcami niezwykłej akcji byli przedstawiciele Lasów Państwowych, Ministerstwa Środowiska oraz świdnickiego Urzędu Miasta.

Na terenie zielonym posadzono dla dziewczynek lipy, natomiast dla chłopców jawory. Drzewa zostały poświęcone dzieciom urodzonym w tym lub w zeszłym roku. – Odzew rodziców był ogromny. W ciągu zaledwie kilku godzin zapełnili całą listę – mówiła Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Już podczas uroczystego sadzenia drzew, przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie zapowiadali, że będą się starali wydarzenie powtórzyć. – W Świdniku do akcji zgłosiło się około 80 osób. Pragnę uspokoić tych rodziców, dla których dzisiaj zabrakło drzew, że będziemy kontynuować tę inicjatywę – mówił Marek Kamola, dyrektor RDLP.

Okazja pojawiła się bardzo szybko. – Otrzymaliśmy pismo od mieszkańców ul. Akacjowej z prośbą o zasadzenie drzew, które będą ich oddzielać od powstającej właśnie ul. Kusocińskiego – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Uznaliśmy, że warto połączyć tę prośbę z akcją „Jedno dziecko, jedno drzewo”.

Przedstawiciele ratusza skorzystają z listy rezerwowej. Zostały na nią wpisane te dzieci, dla których zabrakło drzew w pierwszej edycji akcji. Ich rodzice będą mogli zasadzić poświęcone im rośliny już w najbliższy poniedziałek, o godz. 10.00. Podobnie jak podczas wydarzenia organizowanego na początku października, na każdym drzewku zostanie umieszczona specjalna tabliczka z wygrawerowanym imieniem i datą urodzenia dziecka.

Artykuł przeczytano 1405 razy

Last modified: 25 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content