piątek, 23 lutego 2024r.

Kolejna ulica na finiszu

Autor: |

Trwają prace przy jednej z ważniejszych inwestycji drogowych w Świdniku. Już wkrótce zostanie zbudowany końcowy odcinek ul. Bronisława Malinowskiego, która połączy się z ul. Bronisława Czecha. Odcinek znacznie podniesie komfort komunikacyjny mieszkańców tej części miasta.

Fragment ulicy o długości 44 metrów zostanie zbudowany z kostki brukowej. Przy ulicy budowane są chodniki, zjazdy na posesje, staną też słupy oświetleniowe. Przed skrzyżowaniem z ulicą Czecha powstanie przejście dla pieszych ze specjalnie dedykowanym oświetleniem.

– Inwestycja jest bardzo istotna dla mieszkańców, ponieważ ulica do tej pory była ulicą ślepą. Niewielki odcinek pozwoli na bardziej komfortowe życie dla mieszkańców i poprawi codzienną jakość komunikacyjną – podkreśla mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Budowa końcowego odcinka ulicy Bronisława Malinowskiego znalazła się na początku tego roku na liście zadań powiatowych i gminnych, które otrzymały dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach naboru wniosków na rok 2022. Jej koszt to 459 737,14 zł, z czego 228 946,07 zł to dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek.

mj

Artykuł przeczytano 1268 razy

Last modified: 18 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »