sobota, 24 lutego 2024r.

Kolejna szansa na pieniądze

Autor: |

Świdniccy strażnicy korzystają z rządowego programu „Razem Bezpieczniej” już od 3 lat. Przez ten okres, udało im się zdobyć ponad 300 tys. zł. W tym roku mają szansę na kolejne 100 tys. zł. z rządowej puli.

Montaż nowoczesnego monitoringu, zakup defibrylatorów, dodatkowego oświetlenia przejść dla pieszych, odblaskowych kamizelek i kasków, organizacja lekcji dla dzieci i zajęć dla seniorów. To tylko niektóre działania, które podjęli w ostatnich latach świdniccy strażnicy dzięki dotacjom z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wszystko po to, aby podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców Świdnika.

Trzy poprzednie edycje programu były skierowane do społeczności lokalnych, które wiedzą najlepiej z jakimi zagrożeniami mają do czynienia na swoim terenie. Tegoroczna odbywa się pod hasłem „Bezpieczne przejścia dla pieszych”.

W budżecie programu jest 6 mln zł Na jeden projekt można uzyskać maksymalnie 100 tys. zł wsparcia. Każde województwo może zgłosić do 20 pomysłów. Ocenę wniosków i wybór tych, które później trafią do ministerstwa pozostawiono wojewodom.

– Urząd Wojewódzki pozytywnie zaopiniował nasz projekt. Przed nami kolejny etap, czyli ocena ministerialna. Mamy nadzieję, że i w tym roku uda nam się dołożyć cegiełkę do bezpieczeństwa świdniczan. W edycji 2020, postawiliśmy na monitoring przy przejściach dla pieszych i możliwość jego zdalnej obsługi przez naszych funkcjonariuszy – mówi Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku.

ao

Artykuł przeczytano 1298 razy

Last modified: 19 marca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »