piątek, 27 stycznia 2023r.

Kolędy Polskich Pokoleń

Autor: |

Najpierw Świdnik, potem Lublin, Tomaszów Lubelski i Chełm. To właśnie do tych miast zawita trasa koncertowa „Kolędy Polskich Pokoleń”, podczas której publiczność będzie miała okazję zobaczyć takich artystów, jak: Świdnik Gospel Choir, Good News Voices, Krasnobrodzki Gospel oraz Chadek Gospel Choir.


„Kolędy Polskich Pokoleń” to nowatorski projekt artystyczny i edukacyjny Good News Music. Jego ideą jest ukazanie piękna polskich kolęd i pastorałek wraz z popularyzacją wiedzy o dziejach Polski, o losach wielu pokoleń Polaków. Cykl odbywa się dzięki wsparciu finansowemu głównego partnera – Województwa Lubelskiego – w ramach programu „Warto być Polakiem”.
W ramach niezwykłej trasy odbędą się cztery koncerty. Pierwszy będzie miał miejsce w Świdniku. Już w tę niedzielę, 22 stycznia, o godz. 19.00 w kościele pw. NMP Matki Kościoła wystąpi Świdnik Gospel Choir pod kierownictwem Grzegorza Głucha. Zespołowi towarzyszyć będą doskonale znane głosy: Katarzyna Kusy, Katarzyna Siarka, Natalia Terlecka, Weronika Mordel i Michał Denis. Muzyczne spotkanie stanie się również okazją do pomocy Łukaszowi Wronie, mieszkańcowi naszego miasta, u którego w minionym roku lekarze zdiagnozowali glejaka wielopostaciowego IV stopnia. Na koncercie pojawią się wolontariusze z puszkami, którzy będą zbierać pieniądze na leczenie świdniczanina.
Kolejnym muzycznym przystankiem na trasie „Kolędy Polskich Pokoleń” będzie Lublin. 28 stycznia, w kościele oo. Kapucynów na Poczekajce wystąpi Good News Voices. Z kolei 29 stycznia trasa dotrze do Tomaszowa Lubelskiego. W tamtejszym kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zaśpiewa Krasnobradzki Gospel. Cykl zamknie koncert w Chełmie, który zaplanowano na 2 lutego. To właśnie wtedy w Sanktuarium Maryjnym na Górze Chełmskiej wystąpi Chadek Gospel Choir.
af

Artykuł przeczytano 167 razy

Last modified: 19 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?