czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Kolędowanie z Kayah i Marcinem Wyrostkiem

Autor: |

Kolędowe ostatki u świętej Kingi to już wieloletnia tradycja. Stowarzyszenie i chór noszące imię patronki parafii przygotowują je co roku, zapraszając wspaniałych gości. Tym razem będą nimi Kayah oraz  Marcin Wyrostek i Ethno Coloriage.

Kayah, wokalistki, kompozytorki oraz autorki tekstów nikomu nie trzeba szczegółowo przedstawiać. Wystarczy powiedzieć, że jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Najczęściej porusza się w klimatach folk, pop, soul i jazz, a jej największe przeboje, to między innymi „Supermenka”, „Na językach” czy świąteczny „Ding dong”. Marcin Wyrostek to aranżer, kompozytor i najzdolniejszy akordeonista w naszym kraju, zwycięzca drugiej edycji programu „Mam talent”. Wspólnie wykonają najpiękniejsze utwory związane z Bożym Narodzeniem.

Muzyczne spotkanie odbędzie się 27 grudnia, o godz. 19.00, w parafii pw. Św. Kingi. Jego organizatorami są Stowarzyszenie Świętej Kingi i Miejski Ośrodek Kultury. Wydarzenie, nad którym patronat objął burmistrz Waldemar Jakson, realizowane jest ze środków świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny.

aw

Artykuł przeczytano 348 razy

Last modified: 13 grudnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content