sobota, 24 lutego 2024r.

Kiermasz dobra

Autor: |

W akcję pomocy rodzinie, która w wyniku pożaru straciła dom, włączyła się również społeczność II Liceum Ogólnokształcącego. W placówce od ubiegłego tygodnia trwają kiermasze ciast i ciasteczek, a dochód z ich sprzedaży zasili zbiórkę na stronie Pomoc rodzinie po pożarze | zrzutka.pl.

– Kiedy dowiedzieliśmy się o tragedii, jaka spotkała jedną z naszych uczennic i jej rodzinę, jej koledzy i koleżanki z klasy natychmiast wyszli z inicjatywą, by w jakiś sposób wesprzeć poszkodowanych. Najszybciej było zorganizować kiermasz. Taka akcja zawsze się sprawdza, bo szkoła jest duża i uczniowie chętnie kupują słodkie przekąski. Sprzedaż trwa od ubiegłego piątku. Uczniowie podzielili się na grupy, mają opracowany harmonogram, kto i kiedy zajmuje się przygotowaniami. Są bardzo aktywni i cieszą się z każdej złotówki, która trafia do puszki. Mamy nadzieję, że akcja przyniesie jak najlepszy rezultat. Na pewno nie jest to jedyne działanie. Zbliżają się święta, więc zaplanujemy kolejne, bo potrzeby rodziny są ogromne – mówi Monika Szymaniak, wicedyrektor ZSO nr 1.

Na apel o wsparcie odpowiedzieli rodzice uczniów nie tylko z II LO, ale też Szkoły Podstawowej nr 4. Dzisiaj na stoisku można było kupić, między innymi, rurki nadziewane serkiem maskarpone, różne rodzaje babeczek, wafle, kruche ciasteczka.

– Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszów i wypiek ciast. Dobro wraca, więc pomagajmy i wspierajmy, jeśli tylko możemy – dodaje M. Szymaniak.

To nie jedyna akcja charytatywna prowadzona w szkole. Kilka tygodni wcześniej w placówce sprzedawano słodkości, a zebrane pieniądze trafiły na konto absolwenta II LO, Łukasza Wrony, który zmaga się z glejakiem.

– Cieszymy się, że młodzież chce pomagać i inicjuje tego typu akcje. Jesteśmy dumni z naszych uczniów – podkreśla Mirosław Król, dyrektor ZSO nr 1.

aw

Artykuł przeczytano 1359 razy

Last modified: 4 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »