sobota, 06 czerwca 2020r.

Kartka na urodziny

Autor: |

W tym roku Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna kończy 65 lat. Nieco skromniejszy jubileusz obchodzi również jedna z jej agend. Filia nr 1, mieszcząca się w budynku przy ul. Racławickiej 15 d, świętuje 45-lecie. Z tej okazji zachęca najmłodszych świdniczan do udziału w urodzinowym konkursie.

Swoich sił w plastycznych zmaganiach mogą spróbować dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w dwóch kategoriach wiekowych: 4 – 6 lat oraz 7 – 9 lat. Zadanie uczestników jest bardzo proste – wystarczy przygotować kartkę z życzeniami urodzinowymi dla biblioteki z ul. Racławickiej.

– Nie ograniczamy inwencji twórczej uczestników, technika wykonania pracy jest dowolna – mówi Magdalena Antończak, kierownik Filii nr 1.

Zdjęcie lub skan laurki (w formacie jpg, png lub pdf.) trzeba przesłać w formie elektronicznej do 15 maja, do godz. 23.59, na adres: filia1@bibliotekaswidnik.pl. W tytule wiadomości należy wpisać: Kartka urodzinowa dla biblioteki.

Przy ocenie jury weźmie pod uwagę: pomysłowość, oryginalność i walory artystyczne pracy plastycznej. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej 22 maja, na stronie internetowej www.bibliotekaswidnik.pl. Tam również znajdują się regulamin i klauzula RODO.

Trochę historii

Filię nr 1 otwarto w roku 1975. Początkowo zajęła lokal przy ulicy Racławickiej 3, dysponując 6 regałami, na których znajdowały się 133 książki.

– W ciągu roku funkcjonowania placówka wzbogaciła się o wiele nowych lektur i już na koniec 1975 roku miała w swoich zbiorach 1278 książek, obsługując 212 czytelników.  W roku 1989 filię przeniesiono  do budynku, w którym znajduje się do dzisiaj – opowiada M. Antończak.

Obecnie dzieci, młodzież i dorośli mogą korzystać  ze zbioru liczącego 9413 woluminów. W ubiegłym roku 657 czytelników wypożyczyło do domu 12 574 książek i czasopism. Filia prowadzi również bogatą działalność kulturalno – oświatową, współpracuje z przedszkolami, szkołą podstawową i SOSW.

– Zapraszamy młodszych i starszych świdniczan do odwiedzania naszej placówki, oczywiście zgodnie z obowiązującymi w czasie pandemii procedurami – dodaje pani Magdalena.

Filia nr 1 czynna jest w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godz. 10.00-18.00, w czwartki w godz. 8.00 – 15.00. Książek nie wypożyczymy w soboty i niedziele, a także w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

aw, fot.

Artykuł przeczytano 493 razy

Last modified: 12 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?