piątek, 23 lutego 2024r.

Karnawałowy bal z sercem

Autor: |

Ponad 160 osób bawiło się na Charytatywnym Balu Karnawałowym, zorganizowanym przez KM NSZZ „Solidarność” WSK „PZL-Świdnik” S.A. Wśród gości dostrzegliśmy nie tylko związkowców, ale także przedstawicieli władz miasta i świdnickiego biznesu. Sobotnia impreza w Lachówce stała się doskonałą okazją do pomocy podopiecznym Pogodnego Domu w Lublinie, a także świdniczanom, którzy zmagają się z ciężkimi chorobami.

– Spotykamy się już po raz dziesiąty, by miło spędzić czas, ale też wesprzeć potrzebujących- witał przybyłych Andrzej Kuchta, przewodniczący KM NSZZ „Solidarność”. – Po raz kolejny gościmy na balu Roberta Jareckiego oraz wychowanków placówki z ul. Pogodnej. Jak co roku, zbieramy dla nich środki czystości i trwałą żywność. Będą też aukcje. Od samego początku towarzyszą nam wolontariusze Komitetu Pomocy SOS Solidarność, którzy tym razem dochód z loterii fantowej przeznaczą na potrzeby ciężko chorych świdniczan, w tym naszego kolegi Zbyszka Białego i jego żony. Cieszymy się, że możemy pomóc. Życzę wszystkim fantastycznej zabawy, w rytm muzyki zespołu AgaBand.
Robert Jarecki i jego podopieczni biorą udział w balu dziewiąty raz: – Na ręce pana Andrzeja, w imieniu Pawła Frączka, dyrektora Pogodnego Domu, i naszym, składamy podziękowania dla wszystkich uczestników balu, za tyle lat pomocy, jakiej nam zawsze chętnie udzielaliście. Byłem wychowawcą rodzinki VI, którą doskonale wyposażyliście. W tym roku zostałem przeniesiony do rodzinki V i znów muszę prosić o waszą pomoc. Cały czas potrzebujemy odzieży, butów. Chętnie przyjmiemy wersalkę, bo stara nie nadaje się już do użytku. Bardzo dziękujemy również Markowi Zielińskiemu, który zakupił nam telewizor i kuchenkę mikrofalową, postarał się też o nowy komputer dla dzieci.
Natomiast Karolina Zając i Wojciech Radek, wolontariusze Komitetu Pomocy SOS Solidarność, prowadzili loterię fantową. Dochód z niej przeznaczony został dla Zbyszka i Magdaleny Białych oraz zmagającej się z nowotworem Martynki Kiryluk i niewidomego Łukasza Berezy.
– Ze sprzedaży losów uzyskaliśmy 2330 zł, co jest rekordową sumą uzyskaną podczas dotychczasowych loterii. Obraz Anny Witek, który wystawiliśmy na licytację, kupiono za 350 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali wielkie serca i wsparli naszą akcję – biorącym udział w loterii, licytującym, a także osobom i instytucjom, które podarowały nam fanty. Słowa wdzięczności kierujemy do Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”. Jak zawsze chętnie zaprosiła nas na bal i wspiera nasze działania – mówi Urszula Radek, prezes komitetu.
aw

« z 3 »

Artykuł przeczytano 8288 razy

Last modified: 24 lutego, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »