środa, 03 marca 2021r.

Kadeci Avii najlepsi w województwie!

Autor: |

Drużyna kadetów MKS Avia Świdnik zajęła pierwsze miejsce w lidze wojewódzkiej i tym samym została mistrzem Lubelszczyzny. Zespół kadetek zakończył rundę zasadniczą na drugiej lokacie i podobnie jak drużyna męska pojedzie na ćwierćfinały mistrzostw Polski. Na rozstrzygnięcia w swoich ligach czekają jeszcze obie drużyny juniorskie żółto-niebieskich.

Jak burza przez rundę zasadniczą przeszła ekipa trenera Rafała Zarańskiego. Młodzi świdniczanie nie dali szans żadnej drużynie z województwa lubelskiego. Po drodze ogrywali takie zespoły jak: TPS Lublin, KPS Krasnystaw, UKS Serbinów Biała Podlaska i LKPS LUXIONA Lublin. Po raz pierwszy żółto-niebiescy zagrali również w lidze juniorów. Tam, rywalizując ze starszymi przeciwnikami, poradzili sobie doskonale. Aktualnie zajmują w tabeli pierwszą lokatę, jednak wszystko wskazuje na to, że zajmą drugie miejsce, tuż za zespołem LKPS Lublin, który ma do rozegrania jeszcze dwa zaległe mecze.

– Sezon 2020/2021 był dotychczas dla nas bardzo dobry i mam nadzieję, że nadal taki będzie. Zmagania w Lidze Wojewódzkiej w kategorii kadetów zakończyliśmy na pierwszym miejscu nie ulegając żadnej drużynie z naszego województwa i tracąc w całych rozgrywkach tylko dwa sety. W ośmiu meczach możliwość zaprezentowania się mieli wszyscy zawodnicy. Podczas spotkań chłopcy wykazywali się ogromną determinacją, chęcią walki. Widać było na ich twarzach radość z gry. Z meczu na mecz  chłopaki coraz lepiej radzili sobie z trudnymi sytuacjami. Rozpoczęliśmy już przygotowania do turnieju ćwierćfinałowego i z niecierpliwością czekamy na możliwość rozegrania kolejnych spotkań na arenie ogólnopolskiej. Podczas przygotowań planujemy zagrać kilka sparingów, aby jak najlepiej wypaść w ćwierćfinale Mistrzostw Polski – podsumował trener, Rafał Zarański.

Skład drużyny kadetów MKS Avia Świdnik – Mistrzów Województwa Lubelskiego:

Daniel Banaszek, Oskar Chodorowski, Jakub Flasiński, Patryk Kowalski, Szymon Łukasiewicz, Jakub Mendez-Chmielewski, Filip Ożga, Karol Pawelec, Mateusz Pyda, Bartłomiej Skorek, Mikołaj Stasiak, Rafał Szczuchniak, Dominik Nakonieczny, Maksymilian Królik

II trener: Dariusz Kuźma

Wysokie drugie miejsce w województwie zajęły kadetki prowadzone przez trenera Michała Królika. Świdniczanki musiały uznać wyższość jedynie drużynie TPS Lublin. Za sobą zostawiły zespoły z Białej Podlaskiej, Tomaszowa Lubelskiego czy też drugi zespół z Lublina. Dziewczęta ze Świdnika walczą jeszcze w lidze juniorek, gdzie wszystko rozstrzygnie się w ostatnich meczach.

mo

Artykuł przeczytano 218 razy

Last modified: 14 lutego, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?