czwartek, 29 października 2020r.

Jesienny boom drogowy

Autor: |

Właśnie został wybrany wykonawca ul. Zuchów, czyli ostatniej drogi z listy inwestycji, które zostaną wykonane z budżetowych oszczędności. Prace na wszystkich drogach ruszą lada moment. Na większości zakończą się do 30 listopada.

Po wiosennych przetargach okazało się, że kilka z inwestycji będzie kosztowało mniej, niż pierwotnie zakładano. Oszczędności były znaczne i dotyczyły przede wszystkim postępowań na budowę parków z projektu zielony „LOF” oraz kolektora wód deszczowych. To z kolei spowodowało, że do planu tegorocznych przedsięwzięć można było dopisać kolejne. Tym sposobem w budżecie pojawiły się remonty ul. Kalinowej, parkingu przy ul. Głogowej i ul. Radość.

Jako ostatnia do listy wydatków została dopisana ul. Zuchów. Ratusz właśnie wybrał jej wykonawcę. Remont nawierzchni ulicy będzie kosztował blisko 200 tys. zł i przeprowadzi go Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina.

– Mamy także wykonawców remontów na ul. Kalinowej, parkingu przy ul. Głogowej i ul. Radość. Wszystkie inwestycje ruszą lada moment – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Modernizacja ulicy Zuchów ma się zakończyć do 15 grudnia. Z kolei do 30 listopada potrwa przebudowa ul. Kalinowej. Inwestycja będzie kosztować ponad 600 tys. zł  i obejmie wymianę nawierzchni ulicy, chodników, zatok parkingowych i zjazdów. W tym samym czasie będzie trwała również przebudowa ul. Radość. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm z Mińska Mazowieckiego.

Jego zadaniem będzie zmodernizowanie 720 m ulicy. Jej część, czyli około 400 m jest o szerokości 6 m, pozostały fragment ma szerokość 5,5 m. Zadaniem wykonawcy będzie rozebranie istniejącej nawierzchni jezdni, zjazdów, krawężników oraz obrzeży, wyregulowanie studzienek kanalizacyjnych, wykonanie podbudowy pod drogę oraz pokrycie jej asfaltem. Przebudowa ulicy będzie kosztowała ponad milion złotych i zakończy się do 30 listopada. Z kolei przebudowa parkingu przy ul. Głogowej będzie kosztować nieco ponad 100 tys. zł.

 

 

 

 

 

Artykuł przeczytano 288 razy

Last modified: 15 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?