sobota, 24 lutego 2024r.

Jakaż to gwiazda

Autor: |

Gwiazda kolędnicza to jeden z najważniejszych rekwizytów kolędowania. To, z czego jest zrobiona, zależy od inwencji wykonawcy. Do zaprezentowania swoich pomysłów zachęca mieszkańców Świdnika i powiatu Akcja Katolicka Oddział przy parafii pw. Chrystusa Odkupiciela, która ogłosiła konkurs „Jakaż to gwiazda”.

Artystyczne zmagania skierowane są do uczniów szkół ze Świdnika lub terenu powiatu oraz mieszkańców naszego miasta i powiatu. Każdy może wykonać jedną pracę. Chęć uczestnictwa w konkursie należy zgłosić do 13 grudnia na adres e-mail okoela@gmail.com, zaś gwiazdę dostarczyć do 14 grudnia, do kancelarii parafii (ul. Kosynierów 6) lub biblioteki parafialnej (czynna tylko w niedzielę, w godz. 9.30 – 13.00).

– Naszym celem jest pielęgnowanie wielowiekowej polskiej tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia, ale też wymiana doświadczeń związanych z techniką wykonania gwiazdy kolędnika. Nagrodzimy trzy najładniejsze prace. Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia – mówi Irena Okoń, prezes AK Oddział przy parafii pw. Chrystusa Odkupiciela.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano na 18 grudnia, w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela. Nagrodzone gwiazdy będzie można oglądać na parafialnej wystawie do 27 grudnia.

Więcej informacji na temat konkursu, którego partnerem jest Miejski Ośrodek Kultury, można uzyskać pod nr tel. 603 787 676. Regulamin dostępny jest na stronie https://mok.swidnik.pl/konkurs-jakaz-to-gwiazda/

aw

Artykuł przeczytano 956 razy

Last modified: 5 grudnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »