niedziela, 24 września 2023r.

Jadą na półfinały

Autor: |

Kadetki Avii Świdnik awansowały do półfinału mistrzostw Polski. Siatkarki wywalczyły promocję podczas turnieju rozegranego w lotniczym mieście. Zajęły w nim drugie miejsce, ustępując jedynie MKS SA Dąbrowa Górnicza. Trenerami żółto-niebieskich są Renata Łapa i Rafał Zarański.

W świdnickich zmaganiach wzięło udział sześć ekip. Gospodynie, w grupie spotkały się z WTS KDBS Bank Włocławek i UKS Lider Konstantynów Łódzki. Z pierwszymi zwyciężyły 3:0, z drugimi 3:1 i awansowały do drugiego etapu rywalizacji. W nim najpierw pokonały, 3:0 MKS Polonia Świdnica, a później przegrały z drużyną z Dąbrowy Górniczej (0:3).
Miejsce półfinału mistrzostw Polski zostanie wkrótce ustalone. Wiadomo natomiast, że Świdnik nie jest brany pod uwagę jako gospodarz. Przed rokiem siatkarki Avii dotarły do półfinału rozgrywek. Czy w tym uda im się zajść wyżej? Przekonamy się za kilka tygodni.
Skład MKS Avia Świdnik: Zuzanna Bielak, Amelia Mańka, Patrycja Zielińska, Nikola Kowalczyk, Wiktoria Fedorko, Kinga Romanowicz, Julia Nierojewska, Natalia Szkoła, Iga Barczewska, Zuzanna Osek, Wiktoria Wójcik, Karolina Bronisz, Kinga Jędrzejewska.

tf

Artykuł przeczytano 3670 razy

Last modified: 15 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »