piątek, 01 marca 2024r.

Integracja kultur w Spynce

Autor: |

Były wspólne gry i zabawy, malowanie oraz muzykowanie. Wczoraj w „Spynce” odbyło się spotkanie pod nazwą „Integracja kultur”.

– Mamy w naszej placówce dzieci z Polski i Ukrainy. Wspólnie uczymy się języków, śpiewamy polskie i ukraińskie piosenki. Bawimy się, a w naszych aktywnościach bardzo chętnie uczestniczą też najmłodsi. Jest również czas na posiłki i odpoczynek – opowiada Katarzyna Woś-Ciechomska, edukatorka ze „Spynki”. Dodaje: – Tym spotkaniem chcemy również pokazać, że warto się integrować. Nasze hasło dnia brzmi: „Przyjaźń to nie abstrakcja… Abstrakcja wyraża przyjaźń!”.

W wydarzeniu uczestniczyły dzieci i ich rodzice, biorąc udział we wszystkich zabawach przygotowanych przez edukatorki. Rozpoczęło się od tego, co dzieci lubią najbardziej: malowania farbami za pomocą dłoni. Były również bańki mydlane, zabawa w autobus, rzucanie piłeczkami do celu, wspólne śpiewanie, a także zajęcia na świeżym powietrzu.

„Spynka” to program realizowany przez Fundację Rozwoju Dzieci, w partnerstwie z UNICEF oraz przy współpracy z samorządami na terenie kraju. W Świdniku placówka mieści się przy ul. Spadochroniarzy 16A.

Zapisy prowadzone są przez Internet. Należy wypełnić formularz, dostępny na stronie https://spynka.org/#!/formularz. Po wysłaniu zgłoszenia wystarczy poczekać na kontakt z przedstawicielem Fundacji.

« z 2 »

Artykuł przeczytano 793 razy

Last modified: 16 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »