wtorek, 22 września 2020r.

Imieniny z koncertem i akcją krwiodawstwa

Autor: |

Już w niedzielę parafia pw. Św. Kingi, obchodzić będzie imieniny patronki. Z tej okazji zaprasza  świdniczan do wspólnego świętowania.

– Ze względu na pandemię nie ma tradycyjnego festynu, ale po każdej mszy świętej będzie można wziąć udział w loterii fantowej, zjeść lody lub nabyć jakiś drobiazg w lawendowym kąciku. Msza odpustowa odprawiona zostanie o godz. 12.00 – wyjaśnia Magdalena Celińska ze Stowarzyszenia Św. Kingi, które jest organizatorem wydarzenia.

Zwieńczeniem dnia będzie koncert Stanisławy Celińskiej, znanej z wielu ról teatralnych i filmowych, a także płyty „Atramentowa”. Artystka zaśpiewa w ramach drugiej edycji projektu „Muzyczne wieczory u św. Kingi”. W Świdniku będzie miała prapremierę jej druga płyta, zatytułowana „Jesienna”. Początek spotkania o godz. 19.00, w budowanym kościele. Wstęp jest bezpłatny.

– Zachowamy wszelkie środki ostrożności. Zapewnimy dezynfekcję rąk, będziemy też osobom wchodzącym mierzyć temperaturę. Prosimy o przybycie w maseczkach – mówi M. Celińska.

Oddaj krew, uratuj życie

Jednym z punktów niedzielnych obchodów imienin patronki parafii pw. Św. Kingi jest akcja krwiodawstwa, zorganizowana przez Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik oraz lubelskie RCKiK. Odbędzie się ona w godz. 8.30-14.00.

-Nasze główne cele to pomoc drugiemu człowiekowi i ratowanie życia. Staramy się być zawsze tam, gdzie ktoś potrzebuje naszego wsparcia. Sami jednak niewiele moglibyśmy zdziałać, apelujemy więc do mieszkańców, w szczególności do młodzieży pełnoletniej, o oddawanie krwi i rejestrowanie się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Czerwony ambulans RCKiK będzie oczekiwał na chętnych przy kościele – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy klubu.

Epidemia koronawirusa spowodowała znaczne uszczuplenie zapasów krwi w całej Polsce. Zapotrzebowanie na ten cenny lek jest ogromne, bo po wcześniejszych przestojach, wszystkie placówki medyczne wznowiły planowe operacje. Dodatkowo wakacyjny okres to również wiele wypadków i krew potrzebna jest dla ciężko rannych.

-Jeszcze raz zachęcamy do udziału w niedzielnej akcji – dodaje A. Słotwiński. – Przypominamy, że jest to bezpieczny proces. Zapewniamy pomiar temperatury, badanie wstępne, środki ochrony osobistej, a także jednorazowy sprzęt do donacji.

Chętni muszą mieć ze sobą dokument tożsamości, powinni być wypoczęci, po lekkim śniadaniu, a dzień wcześniej nie mogą spożywać alkoholu.

aw

Artykuł przeczytano 204 razy

Last modified: 24 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?