sobota, 19 września 2020r.

Imieninowa niedziela u św. Kingi

Autor: |

Loteria fantowa, kącik z lawendowymi upominkami, lody, akcja krwiodawstwa i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, a na zakończenie koncert Stanisławy Celińskiej, która jedną z piosenek zaśpiewała ze świdnickim chórem. Tak parafia pw. Św. Kingi świętowała imieniny patronki.

W niedzielę, po każdej mszy parafianie mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatora wydarzenia, Stowarzyszenie Św. Kingi. Najmłodsi chętnie kupowali losy i kręcili kołem fortuny, by wygrać jeden z wielu atrakcyjnych fantów. Starsi zatrzymywali się przy kąciku z lawendowymi bukiecikami i woreczkami z solą.

–  Jesteśmy wdzięczni ks. proboszczowi Andrzejowi Krasowskiemu za odprawienie mszy odpustowej, a parafii pw. NMP Matki Kościoła za pomoc, jaką od niej zawsze otrzymujemy. Dziękujemy osobom indywidualnym i instytucjom za fanty na loterię, wszystkim, którzy kupili losy i w ten sposób wsparli budowę naszego kościoła oraz tym, którzy przygotowali nasze uroczystości – mówił ks. Zbigniew Kiszowara, proboszcz parafii pw. Św. Kingi.

Zwieńczeniem dnia był koncert Stanisławy Celińskiej, która do Świdnika przyjechała z zespołem w składzie: Wojciech Olszewski – organy, Kuba Frydrych – gitary, Krzysztof Samela – gitara basowa, Julia Muraszko – skrzypce, Paweł Pełczyński – saksofon, Janusz Muraszko – akordeon oraz Maciej Muraszko – perkusja. Artystka zaprezentowała utwory z premierowej płyty „Jesienna” oraz piosenki z poprzedniego krążka pt. „Atramentowa”.

– Dla nas to niezwykłe doświadczenie, bo pierwszy występ od 5 miesięcy. Cieszymy się, że mogliśmy się z państwem spotkać. Jest to również prapremiera płyty zatytułowanej „Jesienna”. Znajdują się na niej piosenki skierowane do tych, którzy szukają ukojenia, spokoju i wsparcia. Pamiętajmy, że oprócz choroby i zarazy są jeszcze dobre rzeczy – podkreślała Stanisława Celińska.

Wielką niespodzianką dla publiczności był wspólny występ artystki i Chóru Św. Kingi. Wykonali utwór zatytułowany „Nasi nieśmiertelni”.

Koncert, nad którym patronat objęli marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski  i burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, odbył się w ramach „Muzycznych wieczorów u św. Kingi”. Projekt realizowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego. 30 sierpnia gościem jego trzeciej odsłony będzie Mieczysław Szcześniak.

Akcję poboru krwi przygotowali Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik oraz RCKiK w Lublinie.

– Zgłosiło się ponad 30 osób, większość z nich oddała krew. Jest bardzo potrzebna, ponieważ w wakacje zwiększa się liczba wypadków, a co za tym idzie zabiegów ratujących życie. Serdecznie dziękujemy za ten dar serca – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy klubu.

aw

Stowarzyszenie Św. Kingi składa serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy udzielili wsparcia bezimiennie, a także sponsorom i partnerom wydarzenia. Są to: Gmina Miejska Świdnik, Starostwo Powiatowe w Świdniku, Ministerstwo Aktywów Państwowych i minister Artur Soboń, Miejski Ośrodek Kultury, Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku, Remondis Sp. z o.o., supermarket Carrefour, PSS SPOŁEM, supermarket Kaufland, Pegimek Sp. z o.o., Fabryka cukierników PSZCZÓŁKA w Lublinie, Krajowa Spółka Cukrowa, Lubelski Węgiel Bogdanka, Azoty Puławy, Hurtownia Odzieży Forum Marek Arasimowicz, Monika Jurak – biuro poselskie Artura Sobonia, Małgorzata Gajewska-kwiaty targowisko, Anna Moń-Mazurek – Lawendowy kącik, Genowefa Lewczyk – rękodzieło, Jacek Łuczak – figurki artystów.

« 1 z 2 »

 

 

 

Artykuł przeczytano 320 razy

Last modified: 27 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?