środa, 19 czerwca 2024r.

Ich miłość jest wzorem dla młodych pokoleń

Autor: |

Pół wieku temu przysięgli sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Dziś piętnaście par ze Świdnika odebrało z rąk burmistrza Marcina Dmowskiego medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez Prezydenta RP.

– Tworzenie trwałego i szczęśliwego związku to wielkie osiągnięcie, czego jesteście żywym przykładem. Nie wszystkim się to udaje mimo szczerych chęci. Zbudowaliście swój związek na mocnym i trwałym fundamencie, jakim jest miłość. Wiecie jednak, że domu nie da się zbudować mając tylko fundamenty. Trzeba jeszcze coś nadbudować, dlatego do miłości dołączyliście wierność, szacunek, zaufanie i zdolność pójścia na kompromis. Spotykamy się dzisiaj, by uczcić szczególne jubileusze. Mija 50 lat, a nawet 60 od chwili podjęcia przez obecne pary decyzji o wstąpieniu w związek małżeński. Są to jubileusze, za sprawą których patrzymy na Was z podziwem i chylimy z szacunkiem głowy. Państwa obecność tu dowodzi, że mimo różnych przeciwności losu dochowaliście przyrzeczenia danego sobie. Te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej. To dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego. To piękny wzór dla młodych pokoleń, bo przecież miłość jest dawaniem, nie braniem. Budowaniem, zaufaniem, cierpliwym znoszeniem, dzieleniem każdego smutku i sukcesu. Prawdziwą miłość poznaje się nie po sile, lecz po czasie jej trwania – powiedziała Izabela Pilecka z Urzędu Stanu Cywilnego.

W ten uroczysty dzień jubilaci podziękowali sobie za okazaną miłość i opiekę. Przyrzekli również, że uczynią wszystko, aby ich małżeństwo nadal było zgodne i szczęśliwe.

Podczas uroczystości głos zabrał burmistrz Marcin Dmowski: – Minęło już 50 lat od kiedy zdecydowaliście się Państwo wspólnie iść przez życie zawierając związek małżeński, przysięgając sobie miłość, wierność i przyjaźń. Dziś jesteśmy świadkami, że słowa Waszej przysięgi małżeńskiej złożone zostały w pełni świadomie i z dużą odpowiedzialnością za dalsze życie i przyszłą rodzinę. Z dużym przekonaniem mogę powiedzieć, że godnie i należycie wywiązaliście się ze swoich obowiązków, a codzienność i praca zawodowa nie przeszkodziły Wam łączyć to z odpowiedzialnością i troską o rodzinę. W dotychczasowym życiu byliście Państwo dla swoich bliskich wzorem miłości i przyjaźni, życzliwości i pracowitości, za co otrzymujecie szacunek i uznanie. Z okazji jubileuszu, w imieniu Prezydenta RP mam zaszczyt i ogromną przyjemność wręczyć dziś Państwu odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie i życzyć dalszych lat wspólnego życia w dobrym zdrowiu i szczęściu rodzinnym. Dodał: – Dzisiejsza uroczystość zbiega się z 70-leciem miasta, które w tym roku obchodzimy, a które budowaliście. Chciałbym życzyć Państwu i Państwa bliskim, byście trzymali to rodzinne ciepło. Podziwiam was i gratuluję z całego serca.

Za 50 lat wspólnej drogi przez życie medale otrzymali: Maria i Ryszard Antosiewicz, Krystyna i Jan Czelej, Grażyna i Zbigniew Kamińscy, Bożenna i Kazimierz Sokołowscy oraz Mieczysława i Edward Wilk.

Medale za 51 lat w małżeństwie odebrali: Zofia i Zbigniew Siurek, Anna i Władysław Stachyra, Anna i Michał Stefaniszyn, Teresa i Janusz Walkiewicz, Halina i Leszek Wybacz oraz Krystyna i Antoni Zgnilec.

53 lata razem spędzili już Jadwiga i Mieczysław Sidorczuk, a 56 lat – Genowefa i Andrzej Krupa. Obie pary również odebrały dziś medale nadane przez Prezydenta RP.

Dyplomy za długoletnie pożycie małżeńskie wręczono także parom, które w poprzednich latach zostały uhonorowane medalami. Za 56 lat wspólnej drogi przez życie dyplomem wyróżniono Kazimierę i Józefa Wolan, a za 60 lat – Helenę i Tadeusza Czerwonogrodzkich.

W tym ważnym dniu jubilatom towarzyszyli rodzina i przyjaciele, którzy życzyli im kolejnych lat przeżytych w zdrowiu i miłości. Uroczystość uświetnił występ grupy tanecznej Seniority z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, których instruktorem jest Edyta Socha.

« z 3 »

Artykuł przeczytano 294 razy

Last modified: 25 maja, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content