sobota, 23 września 2023r.

I liga jednak w Świdniku!

Autor: |

Żółto – niebiescy zrobili wszystko na boisku i poza nim, by najpierw znaleźć się, a później zorganizować turniej półfinałowy o awans do I ligi. Podopieczni Sławomira Czarneckiego potrzebowali trzech spotkań do wyeliminowania Karpat Krosno. Kropkę nad „i” postawili w sobotę, na boisku rywala. Bardzo korzystną ofertę złożył klub z ul. Sportowej 2, który staje na głowie w staraniach o prawo do bycia gospodarzem kolejnego etapu na drodze do zaplecza PlusLigi.

Zacznijmy od wydarzeń czysto sportowych. Świdniczanie, przed trzecim starciem z Karpatami zapowiadali, że będą chcieli zakończyć rywalizację najszybciej jak to możliwe. Początek spotkania w Krośnie nie zapowiadał tego. Po dwóch setach było 2:0 dla gospodarzy. Na szczęście dla żółto – niebieskich, w porę zaczęli przejmować inicjatywę. Doprowadzili do remisu 2:2, a później zwyciężyli w tie-breaku i całym meczu.

– Po dwóch partiach powiedziałem do chłopaków, że to „nasza pora grania” i od tego momentu zaczęliśmy się lepiej prezentować – mówi Bartłomiej Misztal, rozgrywający Avii. – Takie zwycięstwa podnoszą morale zespołu. Przed nami następny etap i mam nadzieję, że turniej półfinałowy rozegramy przed własną publicznością.

Decyzja odnośnie jego organizacji ma zapadła wczoraj. Wiadomo, że wszystkie ekipy, które razem ze świdniczanami awansowały do tego etapu zmagań były zainteresowane zaproszeniem do siebie rywali. Największe szanse na to dawano drużynie ze Śląska, czyli ZAKSIE Strzelce Opolskie. Oprócz niej i Avii, w półfinale zameldowały się: MKS Andrychów i LUK Politechnika Lublin.

– W mojej opinii przedstawiliśmy bardzo korzystną ofertę – mówił przed ogłoszeniem decyzji PZPS Radosław Szczerba, prezes MKS Avia. – Zagwarantowaliśmy w niej, między innymi darmowy pobyt z wyżywieniem dla wszystkich zespołów, odnowę biologiczną czy auta służbowe do dyspozycji sędziów na czas zawodów. Nie sądzę, by ktoś był w stanie nas przebić. Niestety, to i tak może nie wystarczyć do tego, by to właśnie w Świdniku odbył się półfinał. Pozostaje nam cierpliwie czekać na ogłoszenie wyników i mieć nadzieję, że siatkarska centrala wybierze po prostu najlepszą ze złożonych ofert.

Na szczęście obawy prezesa Avii okazały się płonne.

Turniej ma się odbyć w dniach 5-7 kwietnia. Rok temu imprezę zorganizował Rybnik. Świdniczanie zajęli wówczas trzecie miejsce i odpadli z dalszej rywalizacji. Wygrali wtedy z Karpatami Krosno oraz przegrali z TS Volley Rybnik i MCKiS Jaworzno.

tf

 

Artykuł przeczytano 2598 razy

Last modified: 29 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »