środa, 29 marca 2023r.

Historia zamknęła koło

Autor: |

Siatkarze pierwszoligowej Avii Świdnik wyszli wczoraj na mecz z BAS Białystok pod nową nazwą, PZL LEONARDO Avia Świdnik. Przed rozpoczęciem spotkania odbyła się prezentacja nowego sponsora tytularnego drużyny, PZL-Świdnik, spółki z grupy Leonardo Helicopters. Sponsora, którego de facto przedstawiać nie trzeba, bo przecież 70 lat temu zaopiekował się grupą entuzjastów sportu i położył podwaliny pod Fabryczny Klub Sportowy Avia, jeden z najbardziej zasłużonych klubów w Polsce. Losy PZL-Świdnik i Avii połączyły się w ten sposób na prawie pół wieku. Od 26 stycznia 2023 roku PZL i Avia są znowu razem.

– Jest nam bardzo miło wrócić do korzeni. Cieszymy się, że możemy być znowu z Avią. Życzę siatkarzom wszystkiego najlepszego i liczę na to, że razem będziemy latali dużo, dużo wyżej – powiedział Jacek Libucha – prezes zarządu PZL-Świdnik, spółki z grupy Leonardo.

– Dziękuję zarządowi PZL-Świdnik za objęcie tytularnym patronatem pierwszej drużyny siatkarskiej Avii. Negocjacje były długie i niełatwe. Oprócz poczucia lokalnego patriotyzmu PZL kierował się również kalkulacją biznesową, ponieważ jak każdy sponsor chce uzyskiwać w ten sposób korzyści marketingowe i wizerunkowe. Nasza pozycja negocjacyjna umacniała się wraz z uzyskiwaniem przez zespół Avii coraz lepszych wyników sportowych. Nie sponsoruje się przecież byle jakiej drużyny, lecz taką, która liczy się na arenie krajowej. W końcu historia zamknęła koło i symbolicznie wróciliśmy niejako do początków klubu. Szczególnie cieszę się, że ten moment następuje u progu ósmej dekady istnienia Avii – dodał burmistrz Waldemar Jakson.

– To, co z inicjatywy Pana Burmistrza zapoczątkowane zostało w 2016 roku utworzeniem Miejskiego Klubu Sportowego Avia, czyli proces odbudowy Avii, zaowocowało trzy lata temu awansem siatkarzy do Tauron 1. Ligi. Chcemy odnosić kolejne sukcesy i z pewnością będzie to łatwiejsze w partnerstwie z PZL-Świdnik. Miasto, jako właściciel klubu, stara się poprawiać infrastrukturę funkcjonowania sportu, w tym drużyny siatkarskiej Avii. Rozstrzygnęliśmy właśnie przetarg na wykonawcę dokumentacji projektowej nowej hali sportowo-widowiskowej. Zrobimy wszystko, żeby ta hala powstała jak najszybciej – zadeklarował Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

– Współpraca Miasta Świdnik, właściciela MKS Avia i PZL-Świdnik, spółki z grupy Leonardo Helicopters, wzmacnia finansowe podstawy działalności klubu, otwiera przed nami nowe możliwości. Cieszymy się, że możemy od dzisiaj występować pod nazwą PZL LEONARDO Avia Świdnik – podsumował Adam Żurek, prezes zarządu MKS Avia Świdnik.

Mecz zakończył się zwycięstwem PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:1.

Artykuł przeczytano 402 razy

Last modified: 27 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »