piątek, 23 lutego 2024r.

Hej, kolędy to czas…

Autor: |

Koniec grudnia i styczeń to tradycyjnie okres wesołego kolędowania. Wczoraj do wysłuchania najpiękniejszych utworów o Bożym Narodzeniu zaprosił Miejski Ośrodek Kultury. W sali kameralnej wystąpili czterogłosowy chór męski „Arion” pod batutą Rafała Palutkiewicza oraz Helicopters Brass Orchestra pod kierunkiem Rafała Maruszaka.

– W ten radosny czas chcę w imieniu całej orkiestry i chóru złożyć państwu oraz państwa rodzinom najlepsze świąteczne życzenia, a do nich dołożyć to, co robimy najlepiej, czyli zagrać i zaśpiewać kolędy. W tytule koncertu jest trochę przekornie napisane „Najpiękniejsze kolędy świata”. Ta przekora polega na tym, że te najpiękniejsze kolędy świata to są kolędy polskie. I dzisiaj właśnie je usłyszymy. Zapraszamy do wspólnego śpiewania – mówił Rafał Maruszak.

Podczas koncertu „Bliżej Żłobka” usłyszeliśmy kilkanaście utworów. Zespoły wykonały razem „Przybieżeli do Betlejem” „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Helicopters Brass Orchestra zagrała, między innymi,  „Wśród nocnej ciszy” i „Lulajże Jezuniu”. Z muzykami wystąpiła też Natalia Terlecka, która zaśpiewała „Cichą noc”, „Gdy śliczna Panna” i „O gwiazdo betlejemska”. „Arion” zaprezentował, między innymi: „Bracia patrzcie jeno”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Z narodzenia Pana” i „A cóż z tą Dzieciną”. Do wspólnego wykonania pieśni „Bóg się rodzi” zaangażowano również publiczność.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury, w strukturach którego działają oba zespoły. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował burmistrz Waldemar Jakson.

aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 1114 razy

Last modified: 29 grudnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »