czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Harmonia kształtów i kolorów

Autor: |

Dziś o godzinie 18:00, w Galerii „Za Szybą” Miejskiego Ośrodka Kultury miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy o wymownym tytule „Kolory i Odcienie”. To wyjątkowe wydarzenie było rezultatem wieloletnich pasji i zaangażowania dziesięciu Pań uczestniczących w zajęciach Grupy „Pod Błękitną Paletą”, skupiającej pasjonatów sztuki, działającej w ośrodku.
W trakcie wernisażu goście mieli możliwość zanurzenia się w bogactwie różnorodnych technik malarskich, poprzez szlachetną akwarelę, tradycyjny olej oraz nowoczesny akryl. Prace emanowały nie tylko kunsztem artystycznym, lecz także głębokimi emocjami.

– Jestem niezwykle dumna z członkiń grupy “Pod Błękitną Paletą” i każdej z prac, które namalowały. Jest mi również bardzo miło, że tak licznie się państwo zgromadziliście – mówi Renata Szuryga, instruktorka zajęć.

Zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać obrazy: Małgorzaty Bochenko, Stanisławy Chmiel, Małgorzaty Chomczyńskiej-Nowakowskiej, Elżbiety Fałdygi, Haliny Kuromskiej, Krystyny Łupij, Liliany Podkańskiej, Julii Szczerby, Marzeny Wiącek oraz Guzalii Zamaletolinovej. Każda z artystek przedstawiła swoje spojrzenie na świat, inspirując się pięknem otaczającej rzeczywistości i świata duchowego.

– Sztuka daje mi dużo satysfakcji. Zaczynam malować i od razu czuję się lepiej, wyciszam się – opowiada Elżbieta Fałdyga, artystka.

Galeria „Za Szybą” stała się miejscem, gdzie sztuka i kultura spotkały się z entuzjazmem publiczności, tworząc niezapomnianą atmosferę wernisażu. Zaproszeni goście nie tylko podziwiali dzieła, lecz także oddali się rozmowom z samymi artystkami.
Wystawę można oglądać do 3 grudnia.

 

Artykuł przeczytano 288 razy

Last modified: 25 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content