poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Hala w trakcie odnowy

Autor: |

Trwają prace remontowe hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7. Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą powinny się zakończyć do 21 sierpnia.

Obiekt, z którego korzystają nie tylko uczniowie „Siódemki”, ale również siatkarze MKS Avia, powstał w 2000 roku. Gruntownej naprawy wymagało przede wszystkim pokrycie dachowe hali. Tegoroczny remont nie został uwzględniony w budżecie szkoły, ponieważ to zadanie przejęła gmina.

– Poziom naszych szkół, sukcesy uczniów i nauczycieli są bardzo ważne, ale równie istotne są warunki w jakich uczą się dzieci i infrastruktura, z której korzystają. Postanowiliśmy więc zabezpieczyć w każdym budżecie pieniądze na inwestycje oświatowe – mówił kilka miesięcy temu Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Przetarg na przebudowę hali Urząd Miasta ogłosił w marcu. Stanęło do niego 6 firm. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło świdnickie przedsiębiorstwo Rem-Guz, deklarując wykonanie inwestycji za 393 150,86 zł. Umowę podpisano pod koniec maja.

Zadaniem wybranej firmy jest wykonanie nowego pokrycia dachowego z papy termozgrzewalnej, wymiana obróbek blacharskich, malowanie ścian hali, montaż nowego oświetlenia i okien otwieranych za pomocą siłowników elektrycznych. Przedsiębiorstwo ma również naprawić miejscowo uszkodzony parkiet oraz wycyklinować i polakierować podłogę hali.

– W tej chwili wykonano już około 65% prac. Gotowa jest część elektryczna i pokrycie dachowe. Zamontowano część okien, naprawiono posadzkę. Umowa przewiduje zakończenie inwestycji do 21 sierpnia – informuje Katarzyna Lis, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

aw

Artykuł przeczytano 868 razy

Last modified: 4 sierpnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »